Advertising
Oyun 29 Kasım 2016, 09:39
Morpheus'un Yeni Versiyonu Tanıtıldı!

Morpheus’un Yeni Versiyonu Tanıtıldı!

Japon teknoloji devi sanal gerçeklik gözlüğünün gelecek yıl satışa çıkacağını duyurdu

Japon teknoloji devi Sony’nin oyun konsolu Playstation 4 için hazırladığı sanal realite gözlüğü Project Morpheus, 2016’nın birincil çeyreğinde tüketicilerle buluşuyor.

Firma Project Morpheus’u ilk olarak geçen sene Oyun Geliştiricileri Konferansı(GDC) 2014’te tanıtmıştı. Sony bu yılki GDC’de Morpheus’un sadece çıkış tarihini yok özelliklerini de geliştirdiğini duyurdu. 

Geçtiğimiz yıl tanıtılan prototipin 5 inçlik LCD ekranı vardı. Bu sene tanıtılan prototipin ise 5.7 inç boyutunda OLED ekranı bulunuyor. Bu yeni ekran kullanıcılara 90 yerine 100 derecelik görüş alanı sunuyor.

Bu yıl Project Morpheus’un ilk versiyonuna göre bir gelişme de gecikme süresinde yaşandı. Sony gözlükteki gecikme süresini 0.04 saniyeden 0.0018 saniyeye düşürdü. Yani mesela kafanızı sola çevirdiğinizde görünüm 0.0018 saniye daha sonra sola dönüyor. Bu da gerçeğe çok yakın bir manzara sağlandığı anlamına geliyor.

PlayStation tecrübesini bilhassa Call Of Duty gibi oyunlarda bambaşka bir seviyeye taşıyacak Project Morpheus’un satmak fiyatı şu an için açıklanmadı.

 

Bu yazı senden önce 139 kez okundu.

Yorum Yap