Advertising
Oyun 29 Kasım 2016, 09:39
Hayatınızı Popmundo ile yaşayın!

Hayatınızı Popmundo ile yaşayın!

Popmundo, oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şan için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrim içi rol yapma oyunudur.

Dünyadaki her ülkeden oyuncusu olan Popmundo, 2004 yılında internet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. İki İsveçli arkadaş kadar kurulan Popmundo, internet tarayıcı üzerinden oynanan online bir “rol yapma” oyunudur. Kullanıcıların beğenisine sunulduğu zaman adı Popomundo’ydu. sonra adı İspanyolca ‘popüler dünya’ anlamına gelen Popmundo olarak değiştirildi. 2012 yılında oyun yeni arayüz (V2) ve yeni özellikleriyle modernize edilip, oyuncuların beğenisine sunuldu.

Popmundo oyuncuların sanal bir müzik endüstrisi içerisinde şöhret için birbirleriyle yarıştıkları bir çevrim içi rol yapma oyunudur. Oyun reel zamanlı oynanır ve siz bilgisayar başında değilken bile devam eder. Oyuna, elinde hayallerinden diğer bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız.

Birkaç şarkı bulup pratik yapın, biraz çabalayıp birkaç konser verin ve hayran kitlenizi oluşturmaya başlayın. Kartlarınızı doğru oynarsanız; kısa zamanda dünyayı turlamaya başlayacak, harikulade konserler verip efsanevi albümlere imza atacaksınız. Görürsünüz attığınız her adım durum olacak!

Ast ancak herkes muhteşem bir müzisyen elde etmek için biçilmiş kaftan değildir. Olur Ya de meslek hayatı, siyaset, tıp veya kabahat kariyerlerinden  biri ya da birkaçı sizin için daha uygundur? ilginizi çekmedi mi? O zaman mutlu bir aile kurup, aileniz ile hoş süre geçirmeye ne dersiniz?

Popmundo 37 ülke ve 49 şehirden oluşur.  Popmundo’nun azami üyeye sahip olduğu ülke Türkiye’dir. Türkiye’yi İstanbul, Ankara , İzmir , Antalya şehirleri temsil eder. Müzikle uğraşan sanatçılar 1 oyun senesi (56 gün) içinde 49 şehirde konser verirler. Her şehirde diğer oyuncuların sahip olduğu ve oyuncular göre yönetilen marketler, barlar, spor salonları, oteller ve öteki mekanlar vardır. Hakiki hayatta yapamadığınız her şeyi bu platform’da yapabiliyorsunuz. Yalnızca oyunda bulunan, haftalık yayınlanan “It’s pop” isimli dergi’de oyunda fakat kullanıcılar tarafından oluşturulan makaleler, karikatürler ve röportajlar yayınlanmaktadır. It’s pop dergisi 29 dilde yayınlanır ve makale sayısı 100.000’i geçmiş durumdadır. “It’s Pop” adlı haftalık dergi Perşembe günleri yayınlanır, örneğin bu gün oyuna girip etrafı denetleme ederek, kullanıcıların dergide yazdığı makaleleri okuyup, yaptıkları karikatürlere bakarak güzel vakit geçirebilirsiniz. Öteki oyuncuların hakkınızdaki düşüncelerini öğrenmek, bulunduğunuz şehirde olan haftalık gelişmeleri peşine düşüp takip etmek gibi oyun için manâlı sayılacak işleri gözden kaçırmamak için idealdir. 

Oyunda ne değin süre harcadığımız tamamıyla size yan olan bir konudur. Oyuna fazla artı zaman ayıramayacaksınız üzülmeyin, karakteriniz kendisi ile her dakika ilgilenilmedi diye oturup ağlamaz. Oyunda olan bitenleri haftada birkaç kez kısa aralıklarla denetim etmeniz ise, kariyerinizi geliştirmenize yetecektir. Diğer yandan, oyunla daha sık ilgilenen başka bir oyuncunun da hemen olan gelişmelerden haberdar olacağı içini haftada bir  kez oyun ile ilgilenen diğer bir  oyuncuya tarafından bir adım daha önde olacağı da gerekli bir öteki gerçektir. Bu tercih tamamıyla gerçek hayattaki yaşam tarzınıza kalmış olan bir şeydir.

Nicolas Flamel(696250) ve Abel Power (285312)  biz iki arkadaş bu mavi dünyada yerimizi aldık. Sizleride bu dünyada bakmak isteriz.

Yazar: Levent Hancı ve Cavlan Tatbul

 

Bu yazı senden önce 218 kez okundu.

Yorum Yap