Advertising
Oyun 27 Kasım 2016, 15:13
EA'da Milyon Dolarlık Vurgun

EA’da Milyon Dolarlık Vurgun

Amerika Birleşmiş Devletleri’nin güvenlik alanında en çok güvendiği kurumlardan bir tanesine FBI olurken FBI oldukça ilginç bir soruşturma başlattı. Başlatılan bu soruşturma ile birlikte özellikle bir grup oyuncu tarafından FİFA’nın online modlarında yapılan bir hilenin önemli sonuçlar doğurduğu ve kişilerin 19 milyon dolara veren bir kazanç elde etmeye başardığı belirtildi.

FBI Araştırması Derinleştiriliyor

Üçüncü parti programların kullanılması ve aldatma yapılarak şahısların kandırılması önemli bir üçkâğıt suçu olduğu gibi FBI kadar yapılan soruşturmalarda bu grubun tamamen açığa çıkarılması bekleniyor. acilen Teksas’ta bir vatandaş bu grup içerisine dahil olarak suça ortak olduğu gerekçesiyle mahkemeye çıkarıldı. FBI raporlarında grubun oldukça topluluk olduğu ve yapılacak yeni soruşturmalar ile birlikte tüm grup üyelerinin saptama edileceği belirtildi. Bu açıdan online oyun üzerinden üçüncü parti programlar kullanarak para toplamayı başaran oyuncular yüksek kazanç elde etse de şimdi ciddi bir takip aşağı.

Oyun Paralarını Satmışlar

Avrupa ve Asya bölgelerinde elde edilen paraların satışa çıkarıldığı ve böylece 19 milyon dolar gibi yüksek bir gelirin kısa vakit içerisinde elde edilebildiği belirtilirken bu konuda yapımcıların da biçare kalması konuyla ilgili gerekli düzenlemelerin şu an için hemen yapılamayacağını gösteriyor. FİFA’nın online modundan coins adı bahşedilen oyun parası kazanılırken bu oyun paralarının kullanıcılara satılması ile hakiki paraya dönüştürülmesi de olası olabiliyor.2013 yılından itibaren çeşitli araştırmalar ile kandırma yapan kişilerin ancak ayrım edilebilmesi ise şahısların bugüne değin çok daha yüksek bir kazanç elde edebildiğini gösteriyor.

Bu yazı senden önce 175 kez okundu.

Yorum Yap