Advertising
Oyun 30 Kasım 2016, 15:01
Anahtarlığınızda taşıyabileceğiniz Game Zirve!

Anahtarlığınızda taşıyabileceğiniz Game Zirve!

Nintendo’nun efsane haline gelmiş el konsolu Game Boy için çeşitli modlamalar devam ediyor. Son olarak anahtarlığınızda taşıyabileceğiniz boyutlardaki Game Zirve Color ise adeta dudak uçuklatıyor.

PlayStation 4 Pro tahlil

PlayStation 4 Pro tahlil ile karşınızdayız. Uzun süredir merak edilen, Sony’nin ara nesil…

Dünyanın en ufak Game Doruk Color klonu

SpriteTM adlı teçhizat ve yazılım hacker’ının kendi çabalarıyla geliştirdiği dünyanın en minik Game Yükseklik Color klonu ile oyun oynamak az daha gözlerinizi bozabilir. Bu ufak boyutlardaki el konsolunun, hatta parmak konsolunun yapılmasının ise ekipman ve yazılım anlamında büyük sorunlar getirdiği belirtiliyor.

Ilk Kez bu değin küçük olup da Game Zirve Color için yeterli olacak pikseli sağlayacak bir ekran bulunmuş. Bulunan 1 inç boyutundaki 94 x 64 çözünürlükteki ekranın ise 160 x 144 çözünürlükteki Game Irtifa Color ekranına göre düşük çözünürlükte kaldığı ifade ediliyor.

Mikro kontrolcü olarak ise çift çekirdek 240 MHz işlemci, 512 KB RAM, Wi-Fi ve Bluetooth detaylarına sahip ESP32’ye yer verilmiş. Öteki büyük bir sorunun ise böyle kuvvetsiz bir donanımla çalışabilecek bir kullanıma hazır emülatör bulmak olduğunun altı çiziliyor. Yeteneklerini kullanan SpriteTM açık kaynaklı GNUboy emülatörü ile bu sorunu da çözmeyi başarmış.

ESP32’nin veri depolama alanıyla ilgili kısıtlama ise Wi-Fi ile çözülmüş ve ROM’ların gerektiğinde uzak bir sunucudan cihaza aktarılması sağlanmış. Bu mini Game Yükseklik Color klonunun tek seferde 4 oyun birdenbire barındırabildiğini de belirtelim.

giderken aygıt DOOM çalıştırabiliyor fakat yalnızca çalıştırabiliyor. Performansın öyle oynanabilir olduğu söylenemez. Şu Anda şaşırmaya hazır olun. Bu klon ile The Witcher 3 oynanabiliyor. öte taraftan tabii ama bu bir VNC ile erişilen uzak masaüstü ile sağlanıyor.

Game Boy Color klonunu siz de kendiniz üretmek isterseniz SpriteTM’in her şeyi ile detaylandırdığı süreci videodan izleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yap