Advertising
Oyun 30 Kasım 2016, 15:00
11 yaşındaki GTA oyuncusu polisi peşine taktı

11 yaşındaki GTA oyuncusu polisi peşine taktı

Kanada‘da zihin almaz bir olay yaşandı. 11 yaşındaki GTA oyuncusu, işleri reel dünyaya taşımak isteyince olanlar oldu. Polis genç adamı durdurmak için harekete geçti. Bu olayın ardındaki neler yaşanacağı ise çoktan merak konusu.

Watch Dogs 2 çözümleme

Watch Dogs 2 tahlil ile karşınızdayız. Ubisoft’un son meydana çıkan büyük yapımı olan Watch Dogs 2…

11 yaşındaki oyuncu, şehri birbirine kattı

Sahiden bazı şeyleri oturup ciddi bir şekilde konuşmak gerekiyor. Evet, GTA V bir şehir/kabahat simülasyonu ve bu konuda gerçekte de başarılı. 

GTA serisinin içeriğini, getirdiği tartışmaları hepimiz biliyoruz. Çocukları etkisi altına aldığından bahsedilir defalarca. Gerçekte bu dürüst olabilir, zaten oyunun üzerinde +18 yazmasının akla yatkın bir sebebi var. O yüzden 11 yaşında bir GTA oyuncusu dendiğinde, minimum suçlanması gereken şeyin GTA olduğunu düşünüyorum.

Olaya gelirsek; Kanada’da yaşayan ve tüm gecesini GTA V başında geçiren bir çocuk, işi hakiki dünyaya taşımak istiyor ve ailesinin arabasını çalarak, evden kaçıyor. Polis olayla beraber harekete geçiyor ve genç kabahat dehasını otoban 400 üzerinde yakalıyor.

Cesaretini takdir etsek de kimsenin başına bir meslek gelmeden olayın çözülmesi aslında de iyi olmuş. Çavuş Kerry Schmidt‘in sosyal ağ üstünde duyurduğu olay, şimdiden basında geniş akustik buldu.

:: Sizce bu yaşanan olayda belli başlı suçlu kim?

SDN

Bu yazı senden önce 196 kez okundu.

Yorum Yap