Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
Volvo V60 Plug-in Hybrid güvenlikten pekiyi aldı

Volvo V60 Plug-in Hybrid güvenlikten pekiyi aldı

Yeni Volvo V60 Plug-in Hybrid, bir plug-in hybrid için bahşedilen şimdiye kadarki en yüksek puanı elde etti.

 

64 km/s çabucak önden çarpışmayı da taşıyan yeni testte kazanılan beş yıldız, V60 Plug-in Hybrid’in standart V60 ile benzer emniyet seviyesine sahip olduğunu gösteriyor. 
Volvo Car Corporation’ın Güvenlik Stratejisi ve İhtiyaçlarından Sorumlu Kıdemli Müdürü Jan Ivarsson, “Biz tüm ürünlerimiz için aynı yüksek standartları uyguluyoruz. Euro NCAP skoru, yaratıcı V60 Plug-in Hybrid’in standart otomobille benzer üstün emniyet seviyesine sahip olduğunun ispatı,” diyor. 
Avrupa çarpışma güvenliği enstitüsü Euro NCAP, deneme edilen her araba modeli için genel bir değer biçme sunuyor. Ayrı testler, genel bir değer biçme almak için kullanılan dört daha aşağı kategoride yürütülüyor. Testler ve sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgiye erişmek için: www.euroncap.com 
Eşsiz güvenlik yaklaşımı 
Batarya takımının entegrasyonu ve pillerin yarattığı ek ağırlık, V60 Plug-in Hybrid’in geliştirilmesi sırasında özgün bir emniyet yaklaşımı gerektirdi. Yüksek bir emniyet seviyesi sağlamaya muavin olacak kontrollü bir deformasyona imkân tanımak için ana yapı değiştirilip, güçlendirildi. V60 Plug-in Hybrid’in içindeki pil takımı kapsül halinde bagaj zemininin altına yerleştirildi. 
Jan Ivarsson; “Plug-in Hybrid, geliştirme aşamasında, tıpatıp diğer bütün yeni otomobillerimiz gibi detaylı bir testprogramına maruz kaldı,” diyor. “Bu program, önden çarpma ve pil teknolojisinin de katı emniyet gereksinimlerimizi karşıladığını doğrulamak için yandan ve arkadan çarpma gibi ayrı önem durumlarını kapsayan bütün ölçekli çarpışma testlerini içeriyor. V60 Plug-in Hybrid, bununla birlikte Şehirde Emniyet, Tam Otomatik Frenli Çarpışma Dikkat Sistemi ve Yaya Algı Sistemi gibi tüm benzersiz Volvo faal emniyet fonksiyonlarını da sunuyor. 
Evvelden tükendi 
Yeni V60 Plug-in Hybrid’in üretimi artıyor ve birincil 1000 ‘Pure Limited’ otomobil hemen şimdi Volvo yetkili satıcılarına bile varmadan satılmış durumda. 2013 model yılı için üretilen bu ilk otomobillerden daha sonra, Plug-in Hybrid’in üretimi 2014 model yılı için 4000-6000 otomobile yükselecek ve gelecek yılın imal bantları hâlihazırda doluyor. 
Volvo V60 Plug-in Hybrid, Volvo Car Group ve İsveçli elektrik tedarikçisi Vattenfall arasındaki yakın işbirliğinin sentezi. İki şirket, geliştirme projesini ortaklaşa finanse ediyor. 
Üç otomobil bir arada 
V60 Plug-in Hybrid sürücülerinin, otomobilin üç ayrı sürüş modunu kullanırken sürüşlerinden hiçbir imtiyaz vermeleri gerekmiyor: Pure, Hybrid ve Power. Hybrid modunda (NEDC sürüş döngüsü) yakıt tüketimi sadece 1.8 lt/100 km (48 g/km CO2). 
Hem şoför, sıfır egzoz emisyonuyla, elektrik enerjisini kullanarak 50 kilometreye kadar ulaşan bir menzile sahip olabiliyor. İstenildiği takdirde 215+70 at gücü, 440+200 Nm tork ve 0-100 km/s’ye 6.1 saniyede hızlanma sağlayan bir performans otomobili yaratmak için dizel motorla elektrikli motorun karşılıklı kapasitesini açığa çıkarabiliyor.

 

Bu yazı senden önce 112 kez okundu.

Yorum Yap