Advertising
Otomobil 30 Kasım 2016, 15:03
Volkswagen batıyor mu?

Volkswagen batıyor mu?

Volkswagen, dünyanın en çok satış yapan araba şirketlerinden birisi fakat geçtiğimiz sene ortaya meydana çıkan emisyon skandalından daha sonra büyük para cezalarına çarptırılan ve bunlarla da kalmayıp kullanıcılardan gelen davaları kaybeden Volkwagen, belini bir türlü doğrultamıyor.

PopulerMechanics‘in haberine göre son dönemlerde oldukça düşük satış rakamlarıyla birlikte ekonomik anlamda en ince ayrıntısına kadar çıkmaza dışarı giden Volkswagen, çareyi 30 bin çalışanını işten çıkarmada buldu.

Ama bu konuda da bir problem var. Şirket 2025 yılına dek hiçbir çalışanı işten çıkarmayacağına dair sendikalarla bir anlaşmaya imza atmıştı. bu nedenle çalışanlarının gönüllü olarak işten ayrılması konusunda ikna etmeye çalışacak.

Şirket üst yönetiminden gelen bir başka önerge ise yeni teknolojilerle ilgili olarak yapılacak olan meslek alımın gerçekleşmeyip bu işlerin mevcut çalışanlara dağıtılması yönünde. İşten sonuç dek yüksek bir kazanç getirmeyecek olsa da Volkswagen ekonomisini düzeltmek için böyle bir yola da başvurabilir.

:: Volkswagen’in işten sonuç kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN

Bu yazı senden önce 182 kez okundu.

Yorum Yap