Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
Toyota Yeni Modelleri

Toyota Yeni Modelleri

Toyota Yeni Modellerini Tekirdağ’da tanıttı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satmak A.Ş. Kurumsal İlişkiler Direktörü Selim Okutur, ”Toyota, 2012 yılında satışlarını yüzde 22 oranında artırarak, 9 milyon 750 bin adet araç satışıyla her yerde dünya liderliğini eline geçirdi” dedi.

Okutur, Çorlu Toyota Plaza Köşkdere’de düzenlenen ve Toyota’nın yeni tasarı anlayışını yansıtan, Verso, Auris, Avensis,  RAV4, GT86 ve Yaris Hybrid modellerinin tanıtıldığı toplantıda, Toyota’nın dünyadaki durumdan bahsetmek için biraraya geldiklerini aktardı. Toyota’nın temel felsefesinin öncü olmak olduğunu ifade eden Okutur, çevreci teknolojilerde, yakacak verimliliği konularında, üstteki seviye teknolojinin kullanımında her zaman daha da ileriyi hedeflediklerini kaydetti.  

Otomotiv pazarının, yoğun bir rekabet yaşadığını ifade eden Okutur şunları kaydetti:

”Bu rekabette Toyota, yeni modellerinin satışa sunulmasıyla daha da güçlenmiştir. Toyota’nın bu yeni yüzü başlangıçta Yeni Yaris’te ve onu takiben GT 86, Yeni Auris, yenilenen Verso, yeni RAV 4’te görüldü. Bu yeni tasarım anlayışını Temmuz ayı sonunda piyasaya sunulacak olan yeni Corolla’da göreceğiz.”

Yeni Corolla ve bütün yeni modellerimiz ile birlikte müşterilerimizin beklentilerine cevap veren, enerjik, albenili, dinç, tehlikesiz ve çevreci otomobiller üretme felsefelerinin devam edeceğini ifade eden Okutur, özellikle sedan pazarının zinde olduğu Türkiye’de, yeni Corolla’nın yükselen hedeflerinde önemli bir rol oynayacağını açıklama etti. 

-“150 milyon Avro’luk yatırım yapılacak”

Okutur, yeni Corolla’nın üretimi için 150 milyon Avro’luk yatırım yapacaklarını belirterek, şu bilgileri aktardı: 

“Türkiye’de üretilecek olan yeni Corolla’nın piyasaya sunulmasıyla birlikte markamız ivme kazanacaktır. Toyota, 2012 yılında satışlarını yüzde 22 oranında artırarak, 9 milyon 750 bin adet vasıta satışıyla tekrar dünya liderliğini eline geçirdi. Dünyada karbon salımının yüzde 23’ünü otomotiv endüstrisi ortaya çıkarıyor. Toyota’nın çevre dostu araçların tercih edilme kriterlerinde ilk sırayı alacağına inanıyorum.” 

Toyota teknolojinin liderliğiyle daha güvenli, konforlu, çevreci, enerji tasarrufu odaklı, sosyal ağlarla irtibat kuran evler, otomobiller ve toplumdan oluşan yeni bir hayat stilinin hayata geçirilmesi için araştırma-geliştirme faaliyetlerine de ara vermeden devam ettiklerini belirten Okutur, ”Toyota bu amaçla yıllık 10 milyar Avro ile sektörümüzde maksimum AR-GE bütçesini ayırmaktadır” diye konuştu. 

Toyota Plaza Köşkdere Genel Müdürü Zeynep Köşkdere de, 1995 yılından bu yana 2 bin 671 metrekaresi kapalı 19 bin metrekarelik alanda 44 bilirkişi personeliyle hizmet verdiklerini ifade etti.

Toyota’nın alıcı memnuniyeti konusunda fazla hassas olduğunu belirterek, ” ‘KalDer Herif Memnuniyeti Endeksi’ araştırmasında binek araba kategorisinde bütün rakiplerini geride bırakarak defalarca beşinci kez listenin birinci sırasında yer almayı başaran birincil ve tek araba markası olduk” diye konuştu.

 Yapılan basın toplantısının ardından, Okutur ve Köşkdere yeni model Toyota araçlarla fotoğraf çektirdi. 

TEKİRDAĞ (AA) –

Bu yazı senden önce 97 kez okundu.

Yorum Yap