Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
TomTom Commuter Projesi

TomTom Commuter Projesi

TomTom jurnal sürüş varsayımlarını olmak için tasarlanan TomTom Commuter projesini bugün duyuruyor.

TomTom günlük sürüş varsayımlarını edinmek için tasarlanan TomTom Commuter projesini bugün duyuruyor. Gelecekte, sürücüler evlerine ve iş yerlerine giden en süratli yolu artık bilecekler. Dünya standartlarındaki birinci kalite TomTom hemencecik trafik bilgisi tarafından desteklenen TomTom Commuter, günlük trafikte bulunan başlıca karar noktalarındaki tahmini varış vakit (ETA / Estimated Time of Arrival) kıyaslamalarının yapılmasını sağlıyor. 

Birçok gezici her gün kullandıkları yerleri ve yolları bildikleri için turn-by-turn navigasyona ihtiyacının olmadığını düşünüyor. Oysa sürücüler, değişen trafik durumuna kadar hangi güzergahın en ivedi varılacak yol olduğunu hiçbir zaman tamamiyle bilemezler. TomTom’un bu yeni projesi sürücülerin ihtiyacı olan işe gidiş ve dönüşe en çabuk yolu bulmalarına yardım veriyor. 

TomTom Genel Müdürü Corinne Vigreux konuyla ilgili şunları söyledi:”TomTom tüm yol ağı genelinde trafik durumu ile ilgili eşsiz bir bilgiye sahip. Amacımız, trafik konusundaki uzmanlığımızı gezicilerin fiilen ihtiyacı olan bilgiye ulaşmalarını sağlamakta kullanmak. Birçok şoför her gün hangi güzergahın en süratli istikamet olduğundan muhakkak olamadıkları bir sürüş çıkmazı yaşıyor. TomTom Commuter, bu belirsizliği kökünden söküp atıyor ve jurnal sürücülere bilinçli kararlar vermelerini sağlıyor.

Bu yazı senden önce 108 kez okundu.

Yorum Yap