Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
Renault Taksicilere elektrik verecek

Renault Taksicilere elektrik verecek

Renault, elektrikli motorlu araç kullanımını çoğaltmak için gelecek sene atağa geçecek. Şirket, günde 300 km yol yapan taksicileri elektrikli otoyla tanıştıracak

Bursa’da üretilen elektrikli Fluence satışlarının, yapılan bağlantılarla birlikte yaklaşık 200 adete ulaştığını söyleyen Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “Tüketicilerin alışkanlıklarının değişmesi ve elektrikli araçların faydalarını anlatmak için zaman gerekiyor” dedi. Gelecek sene çabuk şarj istasyonlarıyla birlikte elektrikli Fluence’ı taksicilere ve taksi duraklarına tanıtmak istediklerini anlatan Aybar, şunları söyledi: “Taksi şöförü günde 300 km. yol yapıyor. Yaklaşık ayda 3-3 bin 400 TL yakıta para harcıyor. Elektrikliye geçse oluşturacağı yakıt harcaması sadece 300 TL oluyor.” 

ATAĞA GEÇİYOR 
Aybar, dün Konya Valiliği’ne 12 adet elektrik Fluence Z.E. teslimini gerçekleştirdi. bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir, Antalya Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir Belediyesi elektrik oto kullanıyor. 

YENİ MODELLERLE LİDERLİĞE DEVAM
Renault, binek oto pazarındaki 13 yıllık liderliğini yeni modellerle 2013’te de sürdürmeyi hedefliyor. Markanın yenilikleri Fluence ile başlayacak. Ardındaki Symbol, Clio RS ile Oyak Renault fabrikalarında üretilen Clio Sport Tourer satışa sunulacak. Kangoo ile makyajlı Scenic, Latitude ve Megane ikinci çeyrekte gelecek. Dacia’nın yenilikleri ise Lodgy, Dokker ve Duster olacak. 

Bu yazı senden önce 123 kez okundu.

Yorum Yap