Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
Peugeot RCZ R

Peugeot RCZ R

Peugeot’nun data birikiminin sembolü olan sportif coupe modeli RCZ’nin “supercharged” versiyonu RCZ R modelini gün yüzüne çıkardı.

​Peugeot RCZ R modelini gün yüzüne çıkardı 

Peugeot, Goodwood Sürat Festivali’nde tasarım ve sürüş deneyimi açısından Peugeot’nun bilgi birikiminin sembolü olan sportif coupe modeli RCZ’nin “supercharged” versiyonu RCZ R modelini gün yüzüne çıkardı.

Peugeot’dan yapılan açıklamaya kadar, 270 hp gücündeki 1,6 litre silindir hacimli yeni motoru, 145 gram/kilometre düzeyindeki düşük karbondioksit emisyon seviyesiyle RCZ R’i enerjik bir performans ve verimlilik düzeyine taşıyor. Bu motor ile düzenli olarak, Torsen kilitli diferansiyelle eşleşen özel yürüyen aksamı yüksek verimlilik düzeyi ile birlikte dinamik sürüş performansı sunuyor.

RCZ R, eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri ile tanıtılacak ve 2014 yılının başlarında pazara sunulacak.

Peugeot Ürün Direktörü Xavier Peugeot, yeni RCZ’nin enerjik tasarımının sportif model meraklılarına karşın bu R versiyonun enerjik performansı ve 270 hp gücü ile daha da yükseltildiğini kaydetti.

Peugeot Sport Direktörü Bruno Famin ise “Yarış için geliştirilen RCZ Peugeot Sport modelinin sportif başarıları ve araba severlerde uyandırdığı tutku cevapsız kalamazdı. Yeni RCZ’nin daha sportif ve daha yüksek performanslı bir çabuk versiyonunun Peugeot Sport göre geliştirileceği belliydi” değerlendirmesinde bulundu.

RCZ Ürün Müdürü Xavier Nicolas da “Şartnamemiz iddialıydı; RCZ’nin daha yüksek, yani pistte kullanmaya dönük, ama gündelik kullanıma da müsade verecek konfor ve keyif niteliklerini tıpkı koruyan ve bununla birlikte referans teşkil edecek yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonları sergileyen ultra performanslı bir versiyonunu ilerletmek” ifadelerini kullandı.

Peugeot RCZ R Modeli Özellikleri

Verilen bilgilere göre, RCZ R versiyonu 270 hp/199 kW gücüyle Peugeot tarihinin en zinde seri imal modeli ünvanına sahip oldu. 0’dan 100 km hıza 6 saniyeden kısa sürede ulaşarak kuvvetli bir ivmelenme performansı gösteren yeni versiyon spor coupe sınıfında referans oluşturacak şekilde sadece 145 g/km’lik karbondioksit emisyonuna sahip bulunuyor.

Peugeot RCZ R’nin 1,6 litre silindir hacmiyle 270 hp baskı üreten yeni motoru THP sınıfında spesifik baskı rekorunu kırdı, yaklaşık 170 hp/l ile bir hızlı üretim araba için dünyanın en iyileri aralarında yerini aldı ve şimdiden Euro 6 emisyon standartlarına düzen gösteriyor.

RCZ R, ateş kırmızısı, inci siyahı, sidobre grisi ve buzul beyazı olmak üzere 4 renk seçeneği ve sunulan RCZ R sanki mat veya aydınlık karbon tavan, stikerlar ve aydınlık siyah dikiz aynası kapaklarından  oluşan bir kişiselleştirme paketi ile de satışa çıkacak.

Yüksek emniyet ve konfor donanımları RCZ R’de sürüşe duyarlı Xenon farlar ve far yıkamasi WIP Nav Plus multimedya sistemi ile tamamlanıyor

Bu yazı senden önce 95 kez okundu.

Yorum Yap