Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
Panasonic Otomotiv Mobil Test Çözümü

Panasonic Otomotiv Mobil Test Çözümü

Panasonic araç sistemi başlatma ve imal testi süreçlerini geliştiren Otomotiv Mobil Deneme Çözümünü (AMTS) tanıttı

Panasonic, Küresel Tasarım Çözümleri’nin önde gelen endüstri üreticilerinin iş birliğinde tasarladığı, otomotiv sektörüne yönelik yeni tür test çözümünü Frankfurt’tkaki Automechanika fuarında tanıttı. Panasonic Otomotiv Mobil Deneme Çözümü (AMTS), otomotiv sektörünün verimli vasıta üretimi ve etkinleştirilmesi için talep ettiği teknolojilerle kurumsal BT ortamına sorunsuz entegrasyona karşın kurumsal özellikleri bir araya getiriyor.  
 
Kullanıcı ile birlikte süreçler gözden geçirilerek  tasarlandı
Cihaz, başvuru kolaylığı ve otomotiv üretim süreçleri düşünülerek tasarlandı. Pazar lideri, bütün dirençli Panasonic Toughpad FZ-M1 tablet temelinde çalışan AMTS, 7 inç kapasitif çoklu dokunmatik ekran, NFC temazsız kart okuyucu, entegre yüksek güçlü kızılötesi ve 2D bir barkod okuyucu ile donatılmış bulunuyor. Tümü, AMTS’nin özel olarak tasarlanan alıkoyma noktasında yer alıyor ve imal ortamında mobiliteye yardım veriyor.  
 
Çözüm, değişebilir, koruyucu montaj girişi doğru vasıta test edilirken direksiyona veya gösterge paneline takılabilecek şekilde tasarlandı. AMTS keza önemli tatbik ve işlevlere kolay erişim için programlanabilir dört adet kısa yol tuşunu da barındırıyor.
 
Zengin temas özellikleri
AMTS, otomotiv üreticilerinin gereklilik duyduğu bağlantı özelliklerini içerisinde barındırıyor. Bunların arasında USB iletişimine olanak tanıyan çift dayanıklı temas noktası ile bir VCI cihazından yük imkânı sunan, vasıta içi korumalı ODB de yer alıyor. Bu özellikler sayesinde direksiyonun solda ve sağda olduğu bambaşka araçlara yönelik ergonomik bir çözüm ortaya çıkıyor.
 
Deneme uygulamaları için gereken gücü sağlıyor
Panasonic AMTS, otomotiv deneme süreçlerinin işlem ve verimlilik gereksinimleri için Intel® CoreTM m5-6Y57 vPro işlemci (1.1GHz’den 2.GHz’ye değin Intel® Turbo Boost teknolojisi ve 4MB Intel önbellekle birlikte) ve Intel® HD grafik özellikleriyle donatılmış bulunuyor. Windows 10 Pro işletim sistemiyle birlikte gelen Panasonic AMTS Windows 7 Professional sürümüne düşürülebiliyor. Bellek içinse 128GB Katı Hal Diski sunuluyor. 256GB hafıza seçeneği de sunuluyor.
 
AMTS iletişim ihtiyaçları için BluetoothTM v4.1+EDR Class 1’in yanı sıra opsiyonel 4G mobil genişbant bağlantılı (3G uyumlu Gobi 5000) Intel Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN becerisi ile donatılmış bulunuyor.
 
10 takvim tasarım geçmişi
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa AR & GE ‘den sorumluluk sahibi Genel Müdürü Robert Blowers, AMTS ile ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Panasonic’in sektörel ihtiyaçlar için dayanıklı mobil cihazlar üretmek için dünyanın önde gelen üreticileriyle 10 yıla yakın süredir iş birliği bulunuyor. Bu ilişkinin bir sonucu olan Otomotiv Mobil Deneme Çözümümüz, müşterilerimizin daha verimli ve maliyet açısından daha avantajlı vasıta üretimi yapmalarına destek olacak yeni cins bir mobil cihaz.”
 
Panasonic AMTS Ekim 2016’dan itibaren satışa sunulacak.

Bu yazı senden önce 114 kez okundu.

Yorum Yap