Advertising
Otomobil 30 Kasım 2016, 15:02
Onarılmış BMW i3 geliyor

Onarılmış BMW i3 geliyor

Piyasaya başta 2012 yılında sürülen BMW i3 yenilenmiş haliyle otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. BMW’nin minik boyutlardaki elektrikli otomobili hangi yeniliklerle mi gelecek?

Otomobil fiyatlarına ne dek zam geldi?

Otomobiller için yapılan ÖTV düzenlemesinin ardından, fiyatlarda ciddi değişiklikler yaşandı….

Yeni ve bitmiş planlanmış BMW i3 2017’de çıkabilir

Son haberlere tarafından, Alman otomobil üreticisi BMW yeni ve baştan tasarladığı i3 modelini 2017 yılı içerisinde satışa sunacak. Elektrikli otomobilin görsel bir makyajdan geçirileceği, hem bataryaya eklemeler ve mesafe geliştirmeleri yapılacağı açıklama ediliyor.

BMW i3’ün arkadaki ve ön tasarımı güncellenecekken, yeni batarya teknolojisinin ise ancak gazla çalışan menzil genişleticisinin kullanılması ile olası olan maksimum 290 km mesafeyi daha ileri götüreceği vurgulanıyor.

Yeni batarya teknolojisi ile daha artı mesafe

Mesafenin nasıl artırılacağı konusunda data maalesef sunulmuyor ama artışın şu lahza otomobilin bataryasının sunduğundan yüzde 50 eksik olacağı belirtiliyor. BMW i3 bataryasının kimsesiz 183 km yol yapmaya müsade verdiği, yüzde 50 artışın ise ülkü otomobili bütün şarjla 273 km ile sınırlı tutacağı belirtiliyor.

İlerici teknolojisi ve tasarımıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran BMW i3, 2015 yılı içerisinde 25 bin adetlik satmak rakamı elde etmiş duruda. Bakalım yenilenen BMW i3 elektrikli araba pazarında nasıl bir edinecek?

:: Yeni BWM i3 ile ilgili beklentileriniz neler?

SDN

Bu yazı senden önce 144 kez okundu.

Yorum Yap