Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
NASCAR İnovasyonu HP ile Hızlandırıyor

NASCAR İnovasyonu HP ile Hızlandırıyor

Dünyanın lider otomobil sporları organizasyonu NASCAR İnovasyonu HP ile Hızlandırıyor

Kuzey Amerika’nın önde gelen araba sporu organizasyonu NASCAR, araba yarışları nda dünyanın en gelişmiş Teknoloji altyapısını kurmak için HP çözümlerini seçim etti.

Yeni işbirliği anlaşması çerçevesinde Resmi Teknoloji Ortağı olarak son teknoloji ürünü çözümleri NASCAR’ın hizmetine sunacak olan HP, otomobil sporlarında inovasyon hızlandıracak. Bu bağlamda yine HP’nin katkılarıyla hizmete giren Taraftar ve Medya Etkileşim Merkezi’ni (FMEC) ilave özelliklerle geliştirecek olan NASCAR, basın-yayınlama, televizyon ve sosyal medyada en güncel haberlerin amaç kitleye hakiki zamanlı olarak iletilmesini sağlayacak.

Otomobil sporlarına yeni bir bitik getirmek amacıyla HP Müşteri Rehberlik Programına katılan NASCAR, HP’nin gelecekte geliştireceği reformcu teknolojilere erken erişim sağlayacak. HP portföyündeki tüm mahsul ve hizmetlere doğrudan erişen NASCAR, motor sporlarını teknoloji inovasyon uyla geliştirme hedefini gerçekleştirmeye yönelik bütün avantajlara sahip olacak.

NASCAR Satış Direktörü Jim O’Connell, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “24 saat habercilik, yeni içerik sağlama modelleri ve sosyal medya, otomobil sporları hayranlarının gelişmeleri takip ederek etkileşime girme biçimlerini değiştiriyor. Çabuk büyüyen sosyal medya segmentinde Taraftar ve Medya Etkileşim Merkezi’ni HP işbirliği ile hayata geçiren NASCAR bu alanda büyük bir başarıya imza atmıştı. NASCAR’ın HP ile yeni bir düzeye taşıdığı ilişki, en yeni teknolojilerden yararlanarak araba yarışlarında çıtayı yükseltmemizi sağlayacak.”

HP, NASCAR ile Haziran 2012’de işbirliğine artan bir şekilde FMEC sistemini kurdu. HP portföyündeki İnteraktif Medya Komuta Merkezi çözümüne dayanan FMEC, NASCAR’ın medya ilişkilerindeki başarısında anahtar rol üstlenen entegre teknolojiler sunuyor. FMEC HP’nin sunucular, monitörler, HP Autonomy çözümleme uygulamaları yazılımı ve yönetilen hizmetlerden oluşan bütün detaylı hizmet ve mahsul portföyünü kullanıyor. NASCAR, FMEC aracılığıyla müşteri duygu analizi yazılımından yararlanarak aktüel haberler ile popüler konuları anında saptama ediyor ve bu bilgiyi içten iş kararlarına dönüştürüyor.

HP Medya ve Misafir Etme Sektörü Irtibat Çözümleri Kuzey ve Güney Amerika Grubu Başkan Yardımcısı Charles Salameh, NASCAR’la çoğalan işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Dünyanın en geniş seyirci kitlesine sahip araba sporları organizasyonu olan NASCAR’ın dünya çapındaki hayranlarına merak uyandıran ve doyurucu bir tecrübe sunmak için inovasyon larını sürdürmesi ve bu amaçla en yeni teknolojilerden yararlanması gerekiyor. Bu alanda gerektiği değin kapsamlı bir mahsul ve hizmet portföyüne erişim sunabilen tek şirket olarak HP, NASCAR’la birlikte çalışarak araba sporlarında inovasyon un teşvik edilmesi ve hızlandırılmasına yardım verecek.”

Bu yazı senden önce 101 kez okundu.

Yorum Yap