Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
Modifiyeli Ferrari 458 Spider

Modifiyeli Ferrari 458 Spider

Alman Mansory firmasının, Ferrari 458 Spider için yaptığı modifikasyon uyarı çekiyor.

İtalyan Ferrari 599 GTB Fiorano ve Alman Mercedes-Benz SLR Mc Laren için gerçekleştirdiği modifikasyonlarıyla dikkati çeken Alman Mansory firması, Ferrari 458 Spider’a da el attı.

Ferrari Spider, çabuk üretimde ultra hafif ve yüksek dayanımlı karbon malzemeyi bol miktarda kullanıyor. Mansory ise Monaco Edition yorumunda bu özel malzemeleri tasarımın bütün aşamalarında kullanıyor. Aerodinamik yapının her bir tasarım parçası hava katsayısını minimuma indirecek seviyede üretilip araç üstüne monte edilmiş.

Ferrari’nin tekrar tasarlanan çarpıcı burun yapısı optimize edilmiş hava girişleri baştan sona ön radyatör için gelişmiş bir havalandırma imkanı sağlandı. Mansory’nin yorumladığı kaput ile yalnızca kavgacı bir dış görünüş kazandırılmadı bununla beraber aracın sahip olduğu doğal Formula Yarış Otomobili dürtüsü daha da arttırıldı. Araca yeni tasarlanmış bağlı marşpiyeller de eklendi. Bu yeni marşpiyeller, akslar arası hava akışının sağlanmasının yanı sıra entegre kanalları sayesinde motor için ilave bir havalandırma beslemesi oluşturuyor. Arkadaki tampon altına yerleştirilen difüzör, aracın yüksek hızlarda stabilizesini geliştirmekte ve arka aksın üzerinde bulunan arka kanatlar ile birlikte yol tutuşunu arttırıyor. Mansory’nin kendi otoklav hattında ısıtarak şekillendirdiği karbon komponentler doğru Monaco Edition, standart Ferrari 458 Spider’a tarafından 60 kg daha hafif ayla getirildi. 

Optimize edilmiş motor performans yönetimi, spor hava filtresi ve spor egzoz sistemi tamamen sadece motor performansı değil hızlanma sürelerinde de fazla önemli gelişmeler elde edildi. Sekiz silindirli motorun 590hp’lik gücü ve 560NM’lik torku doğruca Mansory Monaco Edition 0’dan 100km/saat hıza 3,2 saniyede ulaşıyor. Mühendislerinin her tarafta yorumladıkları Mansory 458 Spider’ın son sürati ise fabrika değerlerini aşıp 330 km/saat’e ulaşıyor.

Yüksek motor performansının yanı sıra spor sürüş içinde özel tasarlanan komponentler yeni Mansory çift-kapılının şasesine yerleştirilmiş. Yeni süspansiyon sistemi doğruca aracın yük merkezi süratli üretim araçlara kadar 20 mm daha alçaltılmış.

Bu yazı senden önce 107 kez okundu.

Yorum Yap