Advertising
Otomobil 29 Kasım 2016, 01:28
Gelecekte Araba Sektörünü Neler Bekliyor?

Gelecekte Araba Sektörünü Neler Bekliyor?

Otonom otomobillerin piyasaya çıkması o kadar çok bambaşka başvuru alışkanlığının kazanılmasını sağlarken kişiler artık vasıta tercihlerinde daha çok otonom araçları kullanmayı yerinde görüyor. Otonom araçların tercih edilmesi markaların bu alanda egzersiz yapmasını gerekli kılarken bilhassa gelecek yıllardaki bütün araçların otonom özelliğe sahip olması bekleniyor.

Ford’un CEO’su Mark Fields’cilt Direktifler

Los Angeles’ta düzenlenen bir araba fuarında Ford CEO’su göre yapılan talimat geleceğe karşın önemli bilgiler sunarken bilhassa gelecek yıllarda araba almaktan ziyade kiralamanın fazla daha popüler olacağı belirtildi. Araçların otonom özelliğe sahip olması robot bir şekilde çalışmasını sağlarken şahısların araçlarını istediği yere çağırarak ulaşımını sağlayabileceği ve aynı zamanda araçların masrafları ya da sorunlarıyla uğraşmaktan kurtularak kiralama yöntemiyle daha uygun bir hizmet alabileceği belirtildi.

2021 Kırılma Yılı Olacak

2021 yılı itibariyle araba sektörüne kırılma dönemini yaşayacağını söyleyen Ford CEO’su bu konuda özellikle Toplu taşıma araçlarının daha fazla alaka çekeceğini söyledi. Otonom araçların konforlu, dar ve sorunsuz bir hizmet verecek olması kişilerin ulaşımını sorunsuz bir ışık halkası getirdiği gibi toplu taşımayla da ulaşımı basit bir hale sokacak. Bu bakımdan büyük kasaba yönetimlerinin vereceği destek ile birlikte araba markaları ayrı projeler üstünde çalışacak. Gelecek yıllarda derhal olduğu gibi yüksek otomobil satışlarının yaşanması beklemezken otonom sürüş otomobil dünyasını yeni baştan değiştirebilecek.

Bu yazı senden önce 191 kez okundu.

Yorum Yap