Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
En ayrıntılı DDoS atağı

En ayrıntılı DDoS atağı

Spamhaus’a yapılan saldırıyı Norton by Symantec en kapsamlı DDoS atağı olarak tanımlıyor

Spamhaus’un maruz kaldığı DDoS saldırısı, internet bağlantısının ağırlaşması ve dünyanın çoğu yerindeki milyonlarca internet kullanıcısının internet erişimini kaybetmesi gibi çoğu zarara neden oldu.  
 
Eğer siz de çok yakınlarda internet hızınızda bu tür bir yavaşlama hissettiyseniz, şimdiyek adarki en büyük siber saldırılardan birine maruz kalmış olabilirsiniz. Saldırı daha çok Spamhaus’u amaç alıyor, fakat saldırının neden olduğu internet problemi öyle büyük bir kapsama yayıldı fakat global olarak tüm internet kullanıcılarını etkiliyor.
 
DDoS atakları, siber suçlular kadar kurban olarak seçilen bir sitede, o sitenin üstesinden gelemeyeceği bir trafik yaratarak siteyi etkisiz ışık halkası getirmek üzereağ bağlantılı binlerce bilgisayarı  (botnet) kullanmaları yolu ile gerçekleşiyor.Bu nesil saldırılar yeni olmamasına rağmen, Spamhus’a yapılan hücum,  kapsam alanı bu denli geniş olan birincil DDoS atağı olarak tarihe geçiyor.
 
Bu saldırının neden en büyük DDoS atağı olarak kabul edildiği, saldırının nasıl düzenlendiği, internetin yavaşlaması üstünde ne tür bir etkiye sahip olduğu ve kullanıcıların korunmak için ne yapmaları gerektiği konusunda, Skype veya telefon vasıtasıyla Norton uzmanları ile görüşebilirsiniz.

Bu yazı senden önce 134 kez okundu.

Yorum Yap