Advertising
Otomobil 30 Kasım 2016, 15:03
Elektrikli Maserati'nin detayları netleşiyor

Elektrikli Maserati’nin detayları netleşiyor

Elektrikli otomobillerin bütün otoyolları fethetmesine artı bir vakit kalmadı. Almanya 2025 yılından itibaren ülkede benzinli ve dizel sıfır otomobil satışını yasaklayacağını çoktan duyurdu. Diğer ülkelerin de benzer kararlar alması çok uzak değil.

Meşhur İtalyan spor araba üreticisi Maserati de yakın gelecekte elektrikli spor otomobillere ilginin artacağının farkında ve birincil modelini çoktan basına tanıttı.

Keza elektrikli keza benzinli versiyonları olacak

Maserati, elektrikli spor otomobili Alfier’inin satışa çıkış tarihi olarak 2020’yi kesinleştirdi. Aracın elektrikli modelinin yanında ayrıca V6 motorlu ve Porsche 911’e karşı taraf bir diğer versiyonu da bulunacak.

Benzin motorlu versiyon 2019 yılında piyasaya çıkacak ve iki koltuklu, elektrikli modelin önden duyurusunu yapmış olacak. Elektrikli modelin fiyatı veya performansı hakkındaysa henüz ayrıntısıyla uğraşma verilmiş değil. 

Elektrikli Alfieri, Jaguar F boyutlarında iri bir spor araba olacak ve Avrupa’nın yüksek çabuk otobanlarında rahatlıkla şehirler arası yolculuklar yapabilecek.

Elektrikli Maserati otomobili geliyor!

Elektrikli otomobiller son dönemin en gözde teknolojilerinden. Görünüşe bakılırsa çoğu şirketin…

Maserati’nin başlıca sahibi Fiat, elektrikli otomobiller konusunda yoğun araştırmalar yapıyor ve 2020’ye dek hayata geçecek teknolojilerle beraber Alfieri’yi geliştirmeyi planlıyor.

Elon Musk’ın Gigafactory’sinin de imal yapmaya başlamasıyla elektrikli otomobillerin performansında kayda değer artışlar gözlenirken fiyatlarının da büyük oranda düşmesi bekleniyor.

:: Sizce elektrikli spor otomobiller benzinli spor araba dek performans üretebilir mi?

 

SDN

Bu yazı senden önce 146 kez okundu.

Yorum Yap