Advertising
Otomobil 29 Kasım 2016, 01:28
BMW 33 Bin Aracı Geri Çağırdı!

BMW 33 Bin Aracı Geri Çağırdı!

Son dönemlerde otomobil ve cep telefonu gibi bambaşka ürünlerde hataların yapılmaya başlaması cihazların ve otomobillerin geri toplanması ile sonuçlanıyor. Yaşanan son misal BMW cephesinde olurken yapılan devlete ait açıklamalarda 33 bin 600 adet aracın geri çağırma programı dahilinde fabrikalarda çağırıldığı ifade edildi.

Sorun Hava Yastıkları

Bilhassa hava yastıklarında yaşanan bir kusur nedeniyle ciddi bir tehlikenin olması geri değişim ve yenileme çalışmalarının en kısa vakit içerisinde yapılmasını gerekli kılarken firma kadar yapılan açıklamalarda 33 bin 600 aracın en kısa vakit içerisinde BMW merkezlerine getirilmesi istendi.

Hangi Modeller Çağrıldı?

Geri çağırma kapsamı programında pek çok farklı aracın programa dahil edilmesi de gözlerden kaçmadı. Özellikle 2011 yılının Aralık ayı ile 2012 yılının Haziran ayları aralarında yoğun olarak satışı yapılan araçların hava yastığı problemi yaşaması bu dönemde yapılan bir hatanın uzun bir zaman devam ettiğini ve araçların yanlış bir şekilde piyasaya sunulduğunu gösterdi. Resmi açıklamalara kadar geri getirilmesi gereken araçlar 7 Serisi, 5 Serisi GT ve Rolls-Royce Ghost.

Bu araçlar için yapılan açıklamalarda özellikle kaza anında araçlardaki hava yastıklarının açılmayabileceği ve bu da şahısların hayati tehlikesinin fazla daha artabileceği söylendi. Yaşanacak herhangi bir kazada hava yastığının açılmayacak olması şahısların yaşamını yitirmesine yol açabilecek büyük bir ihmal olacak.  

Bu yazı senden önce 176 kez okundu.

Yorum Yap