Advertising
Otomobil 20 Şubat 2017, 20:01
Audi Fabrikalarında Drone

Audi Fabrikalarında Drone kullanımına başlayacak.

Audi Fabrikalarında Drone devrini başlatıyor!

Audi’nin Almanya’daki Ingolstadt Fabrikası’nda fabrikadaki acil ihtiyaçların taşınmasında Drone’lar ile kullanılacak.

Yakın zamanda hızla yaygınlaşan ve artık günlük hayatımızın bir parçası haline gelmeye başlayan, mükemmel video çekiminin vazgeçilmezi  insansız hava araçları (Drone), artık çok farklı sektörlerde de kullanılabileceğini gösterdi. Audi, Almanya’nın Ingolstadt şehrindeki üretim üstünde, ‘drone’ ları otomobil üretiminde lojistik amaçlı kullanmak için testlere başladı. Audi üretiminde insana faktörünü azaltmak ve daha güvenli üretim yapmak için bir adım daha atmış oldu.

Audi Fabrikalarında Drone Devrini Başlatmaya Hazır!

Otomobil fabrikalarında üretim sırasında parçaların taşınmasında iki nokta arasında kendi yolunda giden taşıma araçları fabrikaların çoğunda yaygın olarak kullanılıyor. Audi ise bu üretim sürecini bir adım ileriye götürmeyi amaçlıyor. İhtiyaç duyulduğunda taşıma işlemini daha hızlı çözmek isteyen Audi, üretim sürecini hızlandırmak için, bu sorunu insansız hava araçlarıyla çözmeyi amaçlıyor. Bu süreçte, drone’lar la yapılan test uçuşları  başarıyla tamamlandı.

İlk test uçuşu başarıyla tamamlandı.

Ingolstadt’ta çalışma saatleri dışında Geçen yıl Eylül ayında, gerçekleşen test uçuşlarında bir drone, önceden planlanan rotayı takip ederek, fabrika içerisinde üretim alanında iki nokta arasında teslimat yapmayı başarıyla gerçekleştirdi. İlk yapılan test uçuşlarında güvenlik gerekçesiyle drone, uzaktan kumanda ile drone operatörü tarafından kontrol edildi. Yine güvenlik gerekçesiyle zeminde hareket eden akıllı araçlarla aynı hızla saatte 8 kilometre hızla hareket eden drone’lar, uzmanlardan tam not almayı başardı.

Gelecekte kendi kendine (otonom) olarak uçacaklar.

Audi “akıllı fabrika” kapsamında gelecekte yapmayı planladığı fabrikada kamera, Sensörlerle ve GPS ile donatılmış drone’ları otonom olarak fabrika içinde ulaşılması zor bölgelerin tamir işlerinde, acil parçaların teslimatı yapılmasında, veya bakımında kullanmayı veya oluşabilecek herhangi bir acil ilk yardım durumunda alay yerine gerekli tıbbi cihazların hızlı bir biçimde ulaşmasında kullanmayı planlıyor.

Audi ve Bosch Rexroth’dan  Otonom Sürüş Teknolojisi için iş birliği yaptı.

Audi ve Bosch Rexroth , yeni kaynak teknoloji çözümü için güçlerini birleştirmeye karar verdi. Audi, bu yıldan itibaren otomobil gövde üretiminde Bosch Rexroth’un birleşik kontrolörlerini kullanmaya başlayacak.

Bu yazı senden önce 441 kez okundu.

Yorum Yap