Advertising
Otomobil 27 Kasım 2016, 15:13
Atos’tan birincil “elektrikli” vasıta filosu

Atos’tan birincil “elektrikli” vasıta filosu

Atos, Bolleré Group ile birlikte güneş panelleri ile çalışan ilk elektrikli vasıta filosunu tanıttı.

Dünyanın lider IT hizmetleri şirketlerinden Atos, Bolleré Group ile birlikte güneş panelleri ile çalışan birincil elektrikli araç filosunu tanıttı. Bu çevreci araçlar, Atos’un gezi masraflarını ve karbon bacak izini azaltacak. 

Çevreye duyarlı ve ekolojik teknolojilerin öncüsü Atos, bu konudaki en büyük atılımlarından birini gerçekleştirdi. Fransız şirketi Bolloré Group ile işbirliği yapan firma, güneş panelleriyle çalışan elektrikli vasıta filosunu çalışanlarının kullanımına sundu.

Birincil etapta Atos’un Paris’teki genel merkezinde faaliyete geçen filo, Atos çalışanları için seyahatleri daha kolay ve konforlu hale getirecek 10 adet Atos markalı araçtan oluşuyor. Çalışanların iş seyahatlerini daha sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak “MyCar” konsepti, bununla birlikte gezi tasarlama, taksi kullanımı ve kat edilen kilometre ve park ücretlerinin harcama talepleri için harcanan zamanları da en üye indirgiyor. Çalışanlar elektrikli araçları Intranet üzerinden kiralayıp, istasyonlarından teslim alıp yola çıkabilecekler.

Bu özgün proje, Atos’un 2015 yılına dek karbon ayak izini %50 oranında azaltmayı hedeflediği “Sıfır karbon” girişimini de destekliyor. Paris’te yer alan Atos genel merkezine yerleştirilen güneş pilli paneller ile çalışan araçlar, Atos’un çevreci vizyonunun da en manâlı adımlarından biri.

Atos’un iş ile özel yaşam arasındaki dengeyi en doğru şekilde sağlamayı hedefleyen “Wellbeing@Work” stratejisinin de bir parçası olan MyCar, Atos ve Bolloré arasındaki milletlerarası ortaklığın ilk adımı. Projenin Atos’un dünya çapındaki diğer ofisleri de kapsayacak şekilde genişletilmesi hedefleniyor. Gelecek dönemde, MyCar konseptinin Atos’un AOS Studley işbirliğiyle hazırladığı ve müşterilerine sunduğu “Smart Campus” projesine de entegre edilmesi planlanıyor.

 

ATOS ARAÇLARI PARİS SOKAKLARINDA 

Atos Genel Başkanı ve CEO’su Thierry Breton, elektrikli araç filosuyla ilgili olarak, “Iş seyahatlerimizi kolaylaştıracak bu yenilikçi hizmet, 2010 yılında  Atos’u “en fazla çalışılmak istenen işyeri” haline getirmek için başlattığımız Wellbeing@Work projesinin önemli bir parçası. MyCar, yolculuk masraflarımızı ve karbon but izi oranımızı azaltırken, aynı zamanda Atos markasının Paris caddelerinde görünürlüğünü artıracak” dedi.

Bolloré Group CEO’su Vincent Bollore ise, “MyCar, Atos’un çok iyi bir girişimi. Bu konuda Bolloré’yi ortak olarak seçtikleri için fazla mutluyuz. Defalarca birlikte, Atos çalışanlarına daha konforlu, az masraflı ve sürdürülebilir iş seyahatleri sağlayacağız” açıklamasını yaptı.

Bu yazı senden önce 122 kez okundu.

Yorum Yap