Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 16:40
Zenfone 3 düşük adetlerle mi gelecek?

Zenfone 3 düşük adetlerle mi gelecek?

Haziran başında Tayvan‘da düzenlenen Computex fuarında tanıtılan Asus Zenfone 3 ailesi, sunduğu özellikler, tasarım ve fiyat gibi detaylarıyla, global arenada büyük bir alaka uyandırmıştı.

Ülkemizde Ekim gibi satışa sunulması beklenen Zenfone 3, bir türlü ülkemizde lanse edilemedi. En son açıklanan lansman tarihi ise 1 Aralık.

Asus Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı

ASUS’un Haziran ayında tanıttığı Zenfone 3 modellerinin Türkiye’de satışa sunulacağı tarih belirlenmiş…

Zenfone 3, Türkiye’ye niçin geç geliyor?

Haziran başında tanıtılan bir telefonun, Türkiye’de 1 Aralık tarihinde lanse edilmesi, zeki telefon arenası gibi oyuncuların kesintisiz yeni bir model çıkarttığı arenada gerçekte çok büyük bir geç kalma.

İddialara kadar, Zenfone 3 modellerinin üretiminde, Türkiye’de satılabilmesi için zorunlu olan bir takım sertifika logolarının kasaya eklenmemiş olması, Türkiye’ye ithalatı geciktirdi. Asus Türkiye’ye sorduğumuzda bu iddiayı kabul etmediklerini de ekleyelim.

İddialara kadar Türkiye’de çok ciddi satış rakamlarına ulaşamayan Asus merkezi, Türkiye için de farklı bir üretim yapmaya ikna edilemeyince ithalat gecikiyor. 

Aldığımız bilgilere tarafından, Asus’un Vodafone ile anlaşması sonucunda, Türkiye’de satılabilecek, az bir miktarda Zenfone 3 üretildi ve ülkemize ithal edildi. Her Yerde altını çizmek istiyorum, bu iddialar Asus Türkiye göre kabul edilmiyor lakin bir açıdan da ucu açık bırakılıyor.

Her model yetkili kanallardan gelmeyebilir

Vodafone ile beraber duyurulacak Zenfone 3 haricinde diğer Zenfone 3 modelleri, yetkili kanallar göre piyasaya sunulmayabilir. Eğer tüm Zenfone 3 modelleri ülkemizde lanse edilecekse, yetkili yollar dışında ülkemizde alternatif yollardan da satışa sunulabilir.

Bu iddiaların hangisinin doğru olduğunu ise 1 Aralık’ta öğreneceğiz.

Zenfone 3 kısıtlı bir stoğa sahip olabilir

Vodafone ile anlaşma sonucunda eksik sayıda üretilen Zenfone 3′ler, ülkemizde satışa sunulacak. Yetkili satış için üretilen ek birimin haricinde, diğer satmak yollarıyla beraber Zenfone 3 modelleri piyasaya sürülebilir. Paralel ithalat ya da ayrı ithalat ve satış yöntemleriyle piyasada böylece çok Zenfone 3 modelini görebiliriz. Ama yetkili kanalın adetleri, fazla artı olmayacağı iddiaları, Asus kadar yalanlansa da kuvvetli bir şekilde dillerde.

1 Aralık’ta lansmanı yapılacak olan Zenfone 3, lanse edildikten sonradan bütün bu söylentileri bitirecek. Bakalım 1 Aralık’ta nasıl bir tablo ile karşılaşacağız.

 

 

:: Zenfone 3 ailesinin bu değin gecikmesinden sonra, eksik bir stokla gelme ihtimalini nasıl buluyorsunuz? Sizce ithalat tarafındaki bu sorunlar nedeniyle geciken telefon, başarılı olur mu? 

SDN

Bu yazı senden önce 178 kez okundu.

Yorum Yap