Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 13:36
Zeki telefonlar üç boyutlu yazıcıda

Zeki telefonlar üç boyutlu yazıcıda

Akıllı telefonların tasarımı ve üretiminde de üç boyutlu yazılımların imzası var

Microsoft Devices Group’un Akıllı Telefonlar ekibi, global geliştirme ve üretim süreçlerini sadeleştirme, iş birliğini artırma ve fikri mülkiyetlerini korumaya gereksinim duyarken, bu ihtiyaçlarının adresini üç boyutlu teknolojilerde buldu.

Microsoft Devices Group Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu, tasarım inovasyonu için ‘HTBody’ çözümünü ve çok disiplinli işbirliği için ‘Smarter, Faster, Lighter’ endüstriyel çözüm deneyimlerini seçim etti. 

Microsoft Devices Group’daki (Microsoft Cihazlar Grubu) Zeki Telefonlar ekibi şirketin Lumia akıllı telefonlar, Nokia telefonlar ve telefon aksesuarlarını içeren cihazlar stratejisinden sorumlu. Microsoft, 3DEXPERIENCE platformu ile tehlikesiz bir ortamda işbirliği ve etkileşim içinde alıştırma, üretime hazır tasarımları birincil seferinde doğru olarak üretme, geliştirme döngüsü sürelerini düşürme, imal hazırlama süresiyle maliyetlerde ise düşüş gibi faydalar elde ediyor.

Microsoft’un üç boyutlu yazılımlarla hikayesi 2014 yılında başlamıştı. 2014 yılında Microsoft Cihazlar Grubu üzerinde kurumsal ve süreçlerle benzer etkileri olan devir özelliğinde kararlar alındı. Grup, global ölçekte ürün geliştirme tarzını sadeleştirme ve akıl paylaşımını kolaylaştırarak bambaşka ülkelerdeki tasarım yeteneklerinden yararlanmak istiyordu. Yazılımları saklamak ve güncelleştirmek için fazla yüksek bir toplam sahip olma maliyetiyle sonuçlanan büyük ölçüde özelleştirilmiş üçüncü kişi uygulamaları kullanmaktaydı. böylece mahsul geliştirme döngüsü sürelerini ve veri kalitesini ilerletmek, tüm paydaşlara içten ürün bilgilerine erişim olanağı sağlamak ve Ar-Ge ve üretim tesislerimizin verimliliğini çoğaltmak için dünyanın her yerindeki geliştirme tesislerinde tesisatlarımızı standartlaştırmayı hedefliyordu.

Grup, ürün geliştirme sürecini sadeleştirmek için Dassault Systèmes’ 3DEXPERIENCE platformunu, HTBody çözümünü ve Smarter, Faster, Lighter Yüksek Teknolojili endüstriyel çözüm deneyimlerini benimsedi. Microsost Cihazlar Grubu’na tarafından; herhangi bir mobil telefonun başarısı, ürünün görünüşü ve müşterinin ürünü keşfettiği an verdiği his ile başlıyor. HT body ile tasarımcılar, telefon kasalarını tasarlarken daha fazla fikir sahibi elde etmek ve en iyi fikirlerini öne içeri almamak için kullanabileceği sağlam bir çözüme sahip oldu. Bu çözüm, sevinç veren ve güzel görünen ürünlere öncülük eden yenilikçiliği destekliyor.

Microsoft Cihazlar Grubu hem, mekanik, elektronik ve imal uzmanlarından oluşan fazla disiplinli bir ekibin 3DEXPERIENCE platformunda mahsul geliştirme üstünde işbirliğinde bulunmasını sağlamak için Dassault Systèmes’in Yüksek Teknolojili endüstriyel çözüm deneyimi Smarter, Faster, Lighter’ı da kullanıyor.

Bu yazı senden önce 126 kez okundu.

Yorum Yap