Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
YOLO: Haydar Çolakoğlu’ndan Uber’e rakip bir girişim Güncellendi

YOLO: Haydar Çolakoğlu’ndan Uber’e rakip bir girişim Güncellendi

yolo-arac-cagirma

Uber halen Türkiye’de ciddi bir büyüme göstermiş yok ve yerli rakipler Uber‘in karşısına çıkmaya devam ediyor. Bir süredir pazara gireceği yönünde duyumlar aldığımız YOLO,  “Zahmetsiz yolculuk” sloganıyla 15 Aralık’ta tüm kullanıcılara açılmayı bekliyor.

YOLO da Uber XL gibi şehir içi taşımacılıkta lüks minibüslerle seyahat seçeneği sunan bir çözüm. 9 Kasım’da açılışını yapmış olsa da şu anda hizmetini 1000 kullanıcı ile sınırlamış durumda ve 15 Aralık itibarıyla yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. iOS ve  Android uygulamalarıyla şimdilik İstanbul’da büyümeyi hedefliyor ve elbette kendini Uber’e muhalif olarak konumlandırıyor.

Birincil çıkışını ücretsiz gezi teklifiyle yapan YOLO’nun bu konuda bir hudut belirleyip belirmediğini bilmiyoruz oysa paylaşılan bilgilere göre 15 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri aralarında bedava yolculuklar ve çeşitli promosyonlarla pazara gösterişli bir giriş yerine getirmek istiyor.

Diğer yandan YOLO’nun kurucusu olan Haydar Çolakoğlu, ayrıca TEB Idare Heyeti Üyesi hem de Çolakoğlu Grubu Idare Heyeti Üyesi. YOLO’nun operasyonlarıyla da bizzat ilgileniyor.

GÜNCELLEME: 

Aldığımız yeni bilgilere tarafından YOLO, yönetim kademesindeki 12 kişilik deneyimli ekibin 1 yıllık çalışmaları sonucu geliştirilmiş. Los Angeles merkezli bir yatırım şirketinden 16 milyon dolar değer biçme ile yatırım aldığını öğrendiğimiz YOLO, açılışını 300’ün üzerinde araçla yapmayı ve sene sonunda bu sayıyı binin üstüne çıkarmayı hedefliyor.

Yeni tanıdık olmayan yatırımcılarla görüştüklerini paylaşan Haydar Çolakoğlu, marka adının “you only live once” cümlesinin baş harflerinden oluştuğunu söylüyor ve “Türkiye’den bir dünya markası çıkartabilmek” amacında olduklarını da ekliyor.

Bu yazı senden önce 161 kez okundu.

Yorum Yap