Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 13:37
Yeni LG G4'te Snapdragon 808 işlemci

Yeni LG G4’te Snapdragon 808 işlemci

Yeni LG G4 akıllı telefon X10 LTE’li Qualcomm Snapdragon 808 işlemci ile çalışacak

Qualcomm, LG’nin yeni amiral gemisi niteliğindeki LG G4 akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip olacağını açıkladı.  Yeni zeki telefon X10 LTE özelliğine sahip Qualcomm® Snapdragon™ 808 işlemci ile çalışan birincil ürün olma özelliğini taşıyacak. İşlemci, gelişmiş kamera, grafik ve ses özelliklerinden, artırılmış bağlantı ve konum teknolojilerine kadar kullanıcı deneyiminde çığır açan geniş mobil özellikler sunuyor. 
 
Qualcomm Technologies, Inc. Ürün Yönetiminden Sorumluluk Sahibi Başkan Yardımcısı Reiner Klement, konuyla ilgili şu görüşü paylaşıyor: “LG ve Qualcomm, Snapdragon 808’in kullanıma sunulma sürecinden LG G4’ün benzersiz özelliklerine uyarlanmasına değin olan sürecin tamamında iş birliği yaptı.  Bu meslek birliğinin sonucunda doğaüstü seviyede yüksek arama kalitesi, gelişmiş multimedya ve süratli internet bağlantısı ile zenginleşen hayli incelikli bir kullanıcı deneyimi sunan LG G4 zeki telefon ortaya çıktı. LG’yi böylesine yenilikçi bir cihazı piyasaya sunmasından ötürü kutluyoruz.”
 
LG Zeki Telefon Planlama Bölümü Sorumlusu Dr. Ramchan Woo ise şunları söyledi: “LG G4 ile amacımız, performans, işlevsellik, verim ve tasarım inovasyonunun en uygun dengesine sahip bir akıllı telefon yaratmaktı. Qualcomm ile yakın bir meslek birliği yürüterek inovasyonun her iki şirketin çabalarıyla yükselen yeni çıtasını sunmayı başardık.”
 
LG G4’e zorlama verecek olan X10 LTE özellikli Snapdragon 808 işlemci, kullanıcı deneyimi alanında büyüleyici yeniliklere imzalamak için tasarlandı:  
Son teknoloji ürünü kamera performansı: LG G4’ün kamerası, Qualcomm Technologies, Inc.’nin 12-bit çift ISP teknolojisi doğru, düşük yakma koşulları altında bile capcanlı görüntüler, renkler, dokular ve parlaklık sunan çarpıcı bir görsel tecrübe sunabiliyor.  
Yeni tür LTE Advanced: Qualcomm’un en gelişmiş entegre modemi olan X10 LTE’ye sahip olan LG G4, sunduğu üstün tez tatbik tepkiselliğinde, buluttaki dosyalara hızlı erişimde, yüksek nitelikli video ve müziklerin oynatılmasında ayrım yaratıyor.  
Gelişmiş konum teknolojisi: LG G4, Qualcomm® IZat™ teknolojisi ilse algılayıcı destekli konumlama kullanan birincil akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. Qualcomm® IZat™ teknolojisi, uydulardan sağlanan konumlama verilerini WLAN ve LG G4’e halihazırda LG G4’e entegre edilmiş sensörlerden gelen verilerle birleştirerek zorunlu şehir bölgeleri ve bina içlerinde kesin navigasyonu sağlıyor.  
Gelişmiş grafik ve multimedya: LG G4’nin Quad HD ekranı, Qualcomm® Adreno™ 400 serisi GPU kadar destekleniyor. GPU, donanım mozaiği, geometrik gölgelendirme ve programlanabilir harmanlama gibi üstün grafik becerileri sunuyor.  LG G4 keza, Snapdragon 808 işlemcinin bir getirisi olarak zengin ve çarpıcı içerikleri kaydetme becerisiyle mucizevi video kaydı sunuyor.  
Canlı ve net sesler: Snapdragon 808 işlemcinin dört kanallı işleme ve ses kaydı teknolojisi, LG G4 kullanıcılarının gürültülü ortamlarda bile net seslere sahip videolar kaydedebilmelerine olasılık tanıyor.  
Artırılmış pil ömrü: Kurum içi testlere kadar LG G4, bir tam günün de ötesine geçen pil ömrü sunuyor. Bu süre, günümüzün önde gelen akıllı telefonlarının sunduğu süreden bile daha pozitif.

Bu yazı senden önce 154 kez okundu.

Yorum Yap