Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:20
Yemeksepeti Vale ile daha pozitif mutfağı ve restoranı paket servise açıyor

Yemeksepeti Vale ile daha pozitif mutfağı ve restoranı paket servise açıyor

Yemeksepeti’nin bir süredir üstünde test çalışmalarını sürdürdüğü yeni projesi Yemeksepeti Vale artık resmi olarak faaliyete geçti. “Artık hiçbir tat ulaşılmaz değil” sloganıyla yola çıkan bu servis tamamen Yemeksepeti, lokanta ağını daha da genişletiyor, sunduğu mutfak çeşitlerine yenilerini ekliyor.

Yemeksepeti Vale doğru kullanıcılar Uzakdoğu mutfağından ev yemeğine, deniz mahsulünden Hint mutfağına, donrdurmadan kahve, kahvaltı ya da pastaya; aklınıza gelebilecek her türlü lezzete erişme fırsatı elde ediliyor. Sadece üst sınıf restoranlarda veya yerelde ün yapmış lokantalarda yenilebilen özgün yemekler de artık evlere ve iş yerlerine, Yemeksepeti’nin bu yeni hizmeti baştan sona ulaşıyor.

Yemeksepeti Vale doğruca meslek modeli, operasyonel verimlilik, hizmet kalitesi konularındaki endişeleri nedeniyle paket servisten uzakta duran işletmeler, mevcut durumda bu hizmeti veren deneyimli restoranların kuryelerini kullanabilecekler. Böylece restoranlar, kendi uzmanlıkları dışındaki bir işe yatırım yapmadan, Yemeksepeti’nin desteğinden faydalanacaklar. Buna ilave olarak, herhangi bir ek ödenti ödemeden yemek yemek sipariş servisinin 6 milyon kullanıcısına da erişme şansı elde edecekler. Şirketin meslek geliştirme direktörü Mert Ölümsüz, Vale’ye dahil olan restoranların cirolarını sıradan yüzde 25 oranında artırdığını kaydediyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Vale’nin temelinde paket servis hizmeti sunan restoranların, taşıma yapan kuryelerini diğer restoranların hizmetine sunması yatıyor. Kiralama yapan restoranlar da ayrıca aniden pozitif paydaş için layık yaratıyor, keza de kuryelerinin abes vakitlerinde ekstra gelir elde etmelerini sağlıyor. Restoranların birbirlerinin kuryelerini kullandığı bu modelin dünyada türünün ilk örneği olduğu belirtiliyor.

Yemeksepeti Vale şu anda İstanbul’da Beşiktaş, Maslak, Etiler, Beyoğlu, Şişli, Acıbadem, Caddebostan ve Ataşehir semtlerinde faal olarak kullanılıyor. Bugüne kadar servis üzerinden 100 bine yakın sipariş verildi. Mert Ebedi, sistemde 350 restoranın bulunduğunu, 2017 sonunda İstanbul, Ankara ve İzmir’de 1000’in üzerinde Vale restoranına erişmeyi, ciroyu da beş katına çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Kültürlü ise, Vale’nin dünyadaki en son e-ticaret eğilimleri ve değişen kullanıcı beklentilerinin bir yansıması olduğunu, laf konusu model ile servis zarfında bir paylaşım ekonomisi yarattıklarını belirtiyor. Verimliliği merkeze oturtarak, kullanıcılardan restoranlara, milyonlarca paydaş için değerinde yarattıklarını, bu noktada motivasyonlarının da kullanıcılarına en iyi hizmeti sunabilmek olduğunu da ekliyor.

Vale’de sepet tutarları Yemeksepeti ortalamasına kadar yüzde 45 daha yüksek, en çok tercih edilen lezzetler de değişim gösteriyor. Açık Fikirli, Yemeksepeti’nde ilk üçte burger, kebap ve pizzanın yer aldığını, oysa Vale’de ilk üçü eşsiz dünya mutfaklarının yanı sıra tatlı, kahvaltı ve kahve siparişleri paylaşıyor. Bugüne değin on binlerce tatlı ve kahvaltının kullanıcılara ulaştırıldığını da ekliyor.

Kahve de Vale’nin manâlı ürün seçeneklerinden bir parça başına. Büyük kahve zincirlerinin yanına üçüncü dalga kahveciler de bu sistemin içinde bulunuyor. Bugüne değin da sistem üzerinden 112 kafe ve restorandan toplam 50 bine yakın kahve adreslerine ulaştırıldı. Yemeksepeti Vale Mahsul Müdürü Merve Kesat, gelen kahve siparişlerinde en çok latte, americano ve filtre kahvenin seçim edildiğine dikkat çekiyor.

Bu yazı senden önce 183 kez okundu.

Yorum Yap