Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:10
Xiaomi Mi Mix Cortana’yı ön yüklü olarak sunacak

Xiaomi Mi Mix Cortana’yı ön yüklü olarak sunacak

Microsoft’un son yıllarda mobil alanında yaptığı girişimlerin başarılı olduğunu bildirmek böylece mümkün yok. Ama dijital muavin Cortana’yı bambaşka bir yerde tutmak gerekiyor. Windows mahsul skalasına geniş ölçekli olarak entegre edilen Cortana, Apple‘ın Siri’si ve Google Assistant’a karşısında mertçe rekabet edebilecek potansiyel taşıyor.

Yazılım devi ve Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi ile yapılan uzlaşma çerçevesinde, Cortana Xiaomi’nin yeni telefonu Mi Mix’te ön yüklü olarak sunulacak.

Mi Mix, Xiaomi’nin geçtiğimiz ay Mi Note 2’yi takdim etmek için düzenlediği etkinlikte tanıtılmış ve ifade-i caizse rol çalmıştı. 6.4 inç ekranlı Mi Note 2, seramik tasarımı ve güzel bileşenleriyle dikkat çekmişti. Mi Mix 2 Android işletim sistemli bir aygıt olsa da, Microsoft etkisinin de belirgin biçimde hissedileceği görülüyor.

Xiaomi Mi Mix Cortana açık havada diğer Microsoft uygulamalarını da barındıracak

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonunda Cortana dışında başka Microsoft servisleri de tepe gösterecek. Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi Office uygulamaları da telefonda ön yüklü olarak sunulacak.

KAYNAK

GSM ARENA

Bu yazı senden önce 123 kez okundu.

Yorum Yap