Advertising
Mobil 5 Ocak 2017, 02:09
Windows 10 Creators Update güncellemesi nisan ayında bekleniyor

Windows 10 Creators Update güncellemesi nisan ayında bekleniyor

Görsel: TechCrunch

Microsoft bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesini önümüzdeki nisan ayında çıkarmayı planlıyor. MSPoweruser ’ın haberine göre, yazılım devi bu ay sonuna kadar Windows 10 Creators Update olarak adlandırılan güncellemenin özellikler kümesine son hâlini vermiş olacak. Sonra sıra hataların giderilmesi ve güncellemenin herkes için yayınlanmasına gelecek.

Fiilen Microsoft, Creators Update güncelleştirmesini başlangıçta mart ayında yayınlamayı planlıyordu. Ama nisan ayında yayınlanması şirketin hâlâ hedefinden şaşmayacağı biçiminde yorumlanabilir.

Windows 10 Creators Update birkaç yeni bilhassa gelecek. Bunlar aralarında en önemlisi VR (sanal realite) başlıkları için Windows Hologprahic kullanıcı arayüzünün gelişi olacak. HP, Dell, Lenovo, Asus ve Acer gibi şirketlerin Windows 10 ile çalışacak ve fiyatı 300 dolar gibi nispeten düşük seviyelerde olacak VR başlıkları çıkarmayı planladığı biliniyor.

Ayrıca birkaç ay daha sonra çıkacak güncelleme Microsoft Paint ’in 3D versiyonunu, Aksiyon Merkezi değişikliklerini ve ödev çubuğuna eklenen yeni bir kişiler çubuğunu da getirecek.

Microsoft ’un F.lux sözde mavi ışık azaltma özelliği eklemeyi planladığı da biliniyor. Sızan en son erken sürümlerden biri, şirketin bu özelliği çok yakında herkesin deneme etmesine olanak sunacağını muhabere ediyor.

KAYNAK

MSPOWERUSER

Bu yazı senden önce 178 kez okundu.

Yorum Yap