Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
WhatsApp video mülâkat özelliğini devreye aldı

WhatsApp video mülâkat özelliğini devreye aldı

whatsapp

WhatsApp bir yıldan uzun süredir beklenen video mülâkat özelliğini sonunda devreye alıyor. Devlete Ait blogundan bugün yaptığı açıklamayla gelişmeyi duyuran WhatsApp, özelliği birkaç gün içinde bütün kullanıcılarına sunmaya başlayacağını belirtiyor.

WhatsApp’ın iOS, Android ve Windows Phone mobil uygulamalarına gelen/gelecek güncellemeyle birlikte kullanmaya başlayabileceğiniz özellik, popüler mesajlaşma uygulaması içinden görüntülü görüşme yapmanızı sağlıyor. WhastApp’ın Mart 2015’te devreye aldığı sesli arama özelliğine benzer şekilde, kullanıcıların tek butona dokunarak aleyhinde tarafla video çağrı başlatması olası ülkü geliyor. Röportaj esnasında telefonunuzun ön ya da arka kamerasını değiştirerek kullanmanız ya da çağrıyı bekletmeniz de muhtemel.

WhatsApp’ın video arama özelliği doğrudan Skype ve FaceTime uygulamarına sıkı bir karşı taraf oluyor. Hali hazırda 1 milyar kullanıcıyı geçen uygulamanın FaceTime’a kadar çoklu platform desteği sunması ve Skype’a kadar daha erişilebilir durumda olması önemli avantajlar. WhatsApp açıklamasında video görüşmeyi sadece en pahalı akıllı telefonu satın alabilen ve iyi bir internet servisi olan kullanıcıların erişebildiği bir nitelik olmaktan içeri almamak istediğini de söylüyor.

WhatsApp uygulamasına bugünden itibaren gelecek güncellemeyi yaparak özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazı senden önce 141 kez okundu.

Yorum Yap