Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 13:38
Uygulamalara Uyarı

Uygulamalara Uyarı

Izin verdiğiniz uygulamalara dikkat edin

Yaptığım araştırmalara kadar android kullanım indirdiğimizde bizden istenen izin verme taleplerinin sahiden uygualama ile bir ilgisinin olmadığı.

Googleplay’den bir başvuru formu indirdiğinizde uygulamayı çalıştırmak istediğiniz vakit yalnızca ilk başvuru formu sırasında karşınıza bir müsade onay bildirimi çıkar.

Bir çoğumuz bu müsade onaylama bildirimlerini okumadan kabul eder geçeriz ve böylelikle uygulamanın sizin izlinizle sosyal hesaplarınıza erişimine izin vermiş olursunuz.

Böylelikle resim galeriniz den istediğiniz fotoğrafı bu indirdiğiniz başvuru için kullanırken facebook twitter instagram vb. bir fazla platforma benzer olarak paylaşabiliyorsunuz.

Siz sadece bu yüzden müsade verdiğinizi düşünürken olayın iç yüzü fazla başka. Sizden aldığı izinleri kendi bilgi tabanlarında topluyor ve internet üzerinde forumlarda web sitelerde sosyal platformlarda takipçi satışı adı aşağı satış yapıyor.

Bir kişi veya kurum bu kişilerden takipçi satın aldığında sizin hiç haberiniz olmadan sizin hesabınızdan bu kişinin sayfası beğeniliyor, twitter hesabı takip ediliyor ve hatta instagram takipçisi zeka olabiliyorsunuz. Bunun tespiti fazla basit fiilen, bu şekilde bir kaç programa izin verin ve sosyal hesaplarınızdaki takip ettiğiniz birey sayısını denetleme edin.

Bir kaç gün bu takip listenizi teftiş ettiğinizde göreceksiniz ancak sizin haberiniz olmadan başkalarını peşine düşüp takip ediyorsunuz. Bu yeni spam uygulamalarına dikkat edin. İnstagram Facebook Twitter gibi sosyal hesaplarınızdan bağlantılı uygulamaları denetim edin ve bilmediğiniz ne olduğunu anlamadığınız başvuru formu izinlerini kaldırın. Böylelikle bu kişilerden kurtulmuş olursunuz. 

Utgulamaya izin ver sana hemen 50-100 takipçi verelim vaadinde yer alan uygulamalar sizden aldığı müsade gibi daha önce başkalarından aldığı izinler doğru size kişilerden habersiz takipçi yolluyor, bir diğer birey takipçi yeniden aynı sizin gibi takipçi izni verdiğinde de bu kez sizin daha önce verdiğiniz izinle yeni gelen kişiyi takip etmiş oluyorsunuz.

Bu yazı senden önce 192 kez okundu.

Yorum Yap