Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
Uber, şu anda de Bangladeş’e adım attı

Uber, şu anda de Bangladeş’e adım attı

uber-uygulama

ABD’nin son yıllarda çıkardığı en değerli teknoloji şirketi Uber, Çin pazarından çıktı lakin çoğalan pazarlarda atılım yapmaya devam ediyor. Uber, bu kez Bangladeş’e adım attı.

Dünya genelinde İstanbul’un da dahil olduğu 450 şehirde hizmet veren Uber, gelen bilgilere tarafından başta başkent Dakka’da hizmet vermeye başlayacak. İstanbul’da olduğu gibi Dakka‘da da yavaş yavaş büyümek isteyen Uber, 18 milyonluk şehirdeki varlığını zaman içinde artırmaya çalışacak.

Bangladeş, 150 milyon şahsiyet bir nüfusuyla ola ki 10’dan artı Avrupa ülkesinden daha büyük bir nüfusa sahip ve çoğalan bir pazar olarak gösteriliyor. Lakin nüfusun tek başına tatmin edici olmadığını da açıkça belirtmek lüzum. Zira Bangladeş’in nüfusunun sadece yüzde 11’i internet erişimine sahip. Ülkedeki cep telefonu sayısı ise 130 milyon. Bu sayının ne kadarının zeki telefon olduğu ise öbür bir soru işareti.

Diğer yanlamasına Uber, Bangladeş’in en büyük mobil oepratörü Grameenphone (Telenor) ile anlaşmış ve yapılabilecek en akılcı işbirliği şansını değerlendirmiş. Lakin Uber’in kısa vadede Bangladeş gibi bir pazardan yüksek kazanç elde etmesi yine de güç gözüküyor. Zira ülkedeki sorunlardan biri de kredi kartı kullanımının az olması.

Sonuç Olarak Uber’in yeni pazarlara erkenden tohum atmak istemesi akla yatkın karşılanabilir. Sonuçların nasıl olacağını ise tekrar vakit gösterecek.

Görsel Kaynak: Pexels.com

Bu yazı senden önce 158 kez okundu.

Yorum Yap