Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:17
Turkcell lifecell ile mobil iletişimi ayrıntılarıyla data üstüne taşıyor

Turkcell lifecell ile mobil iletişimi ayrıntılarıyla data üstüne taşıyor

Turkcell, son yıllarda kesintisiz bir devinme içinde olan mobil iletişime ayrı bir benzi atmış getirebilecek girişimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde hayata geçirdi. Kuzey Kıbrıs Turkcell’in dijital markası olarak konumlanan lifecell, hem SMS keza de ses hizmetini data üzerinden sunacak. Dünyada türünün birincil örneği olan lifecell ile bütün haberleşme mobil internet paketi üzerinden gerçekleştirilecek.

lifecell’in tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, şirketin mühendisleri göre geliştirilen çözümün dünyaya misal olacağını belirtti. BiP ile ilk kere Türkiye’den bir uygulamayı küresel pazara sunduklarını hatırlatan Terzioğlu, sözlerine şöyle devam ettti: “Yeni dijital markamız lifecell ile yeniden bir ilke imza atıyoruz. lifecell sadece bilgi üstüne kurulu, deneyimi ön plana çıkaran bir operatör. Hedefimiz 100 milyon aboneye sahip yöresel bir oyuncu olarak liderliğimizi netleştirmek. Bu yolculuğun en önemli amaçlarından bir tanesine de teknoloji odaklı şebeke operatörü olmaktan hizmet odaklı bir deneyim sağlayıcısı olmaya geçiş. Hem uluslararası operasyonlarımızın markası hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki dijital markamız olan lifecell de bu yolculukta attığımız en önemli adımlardan biri.”

Terzioğlu, Turkcell’in Türkiye dışındaki iştiraklerini marka bütünleşmesi çerçevesinde tek marka aşağı toplamaya başladıklarını belirtti. Bu doğrultuda önce Ukrayna’da hizmet veren life:), lifecell adını aldı. Ardındaki lifecell, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in dijital daha aşağı markası olarak konumlandı. lifecell’in diğer yurt dışı iştiraklerinde de aynı şekilde konumlanacağı belirtilirken, servisin önümüzdeki sene Türkiye’de de kullanıma sunulması planlanıyor.

Terzioğlu, lifecell abonelerinin yalnızca mobil internet paketiyle ihtiyaçlarının hepsini karşılayabileceklerini belirttikten sonra şu ifadeleri kullandı: “Aboneler BiP üzerinden hemen olan mesajlaşacak, görüntülü konuşacak. muhalif BiP kullanmasa bile sorun yaşamayacak. Çünkü BİP üzerinden keza değişmez numaraları keza de GSM numaralarını arayabilecek. Bu tatbik doğruca zeki olmayan telefonlar bile BiP üzerinden aranabilir ülkü geldi. lifecell’liler artık BiP ile haberleşme için ses ve SMS?e gereklilik duymayacak. fizy’den müzik dinleyecek, Turkcell TV+?dan istedikleri TV kanalı ve filmi istedikleri yerde izleyebilecek. lifebox ile fotoğraf, videolar ve bütün dosyalarını bulutta depolayabilecek. Bu çözüm tamamıyla Turkcell’de çalışan Türk mühendisleri tarafından geliştirildi. Sadece internet üzerinden hizmet vermeye başlayan lifecell ile mobil iletişimi bitmiş tanımlıyoruz.”

Turkcell lifecell ile 1 haftada 1000 aboneye ulaştı

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı ise lifecell’in mobil haberleşmede yeni bir çığır açtığını belirtti. Markaya olan yoğun ilgiden memnun olduklarını söyleyen Printer, servisin 1 hafta içinde 1000 aboneye ulaştığını dile getirdi.

Turkcell lifecell servisleriyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Turkcell TV+ ile her yerden televizyon izlenirken, fizy üzerinden müzik kulak vermek, lifebox ile dosya depolamak ve BiP ile haberleşmek da lifecell’in sundukları arasında yer alıyor.

Bu yazı senden önce 132 kez okundu.

Yorum Yap