Advertising
Mobil 1 Aralık 2016, 16:22
Teslim Edilmeyen Galaxy Note 7’ler Kapsam Dışı Kalacak

Teslim Edilmeyen Galaxy Note 7’ler Kapsam Dışı Kalacak

Galaxy Note 7 modelleri için yanma ihtimali epeyce dinç ve bu konuda ciddi uyarılar yapılıyor. Note 7’yi kullanmaya devam edenler ayrıca kendilerini ayrıca de etrafındaki kişileri risk altına alıyor. Bu tehlikenin olması sebebiyle Samsung uzun zamandan beri arka arkaya talimat yaparak tehlikeye karşısında uyarılar yaparken artık önemli hamlelerin geleceği duyuruldu. Avustralya’da da başlayacak yaptırımlarda telefonların operatör üzerinden hizmet alması önlenecek. 

Diğer Bölgelerde Etkili Sonuçlar Alındı

Yeni Zelanda’da Kasım ayında yapılan yaptırımlar ile birlikte piyasadaki bütün cihazlar toplanırken sıra Avustralya’daki kullanıcılara geldi. Geri çağırma ve iptal işleminden daha sonra Samsung, cihazın pil ömrünü önemli ölçüde azaltan genel yazılım güncellemelerini sunarak bu konuda birincil adımı atmıştı. Fakat tüm bu uyarı ve güncellemelere karşın kullanıcılar telefonu kullanmaya devam etti. 15 Aralık’tan itibaren başlayacak yeni süreç ile birlikte Galaxy Note 7 modelleri tatbik dışı kalacak. 

Telefonlar Servis Dışı Olacak

Kullanıcıların arama yapmaları, mesaj göndermeleri ve mobil veri kullanmaları bu sayede engellenecek. Ayrıca Samsung, Galaxy S7 veya S7 Edge için cihazın değişiminde fiyat farkının iadesinin yanı sıra müşterinin mağazalarda harcaması için 250 $ tutarında kart vermeyi deha öneri ediyor.

Bu yazı senden önce 231 kez okundu.

Yorum Yap