Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:20
Surface Studio’nun sökümü gizli ARM işlemciyi ve istikrarsız sürücüyü ortaya çıkarıyor

Surface Studio’nun sökümü gizli ARM işlemciyi ve istikrarsız sürücüyü ortaya çıkarıyor

Microsoft, geçen hafta itibarıyla daha önce ön siparişi verilmiş olan Surface Studio ürünlerini, varsayım edilenden azıcık daha erken tarihte teslim etmeye başladı. Bu da iFixit tayfasının bu monitör bilgisayarı parçalarına karışıklığa itmek için gereken fırsatı yakaladığı anlamına geliyor.

Karşımızda bir bilgisayar olduğu için, artı şaşırtacak unsur bulunmuyor. Oysa sökme işlemi Microsoft’un bu sıra dışı PC’siyle ilgili yaklaşımını gözler önüne seriyor. Ilk Kez 28 inç ekranın gerisinde dikkate değerinde bir ARM yongası bulunuyor. iFixit, Intel tabanlı x86 PC’de ARM yongasının varlığıyla ilgili bir şey söylemiyor, fakat bu işlemci olasılıkla Microsoft’un PixelSense ekranını güçlendirmeye yardımcı olmak için yerleştirilmiş gibi görünüyor.

başkaca iFixit, Surface Studio’nun yükseltilebilirlik potansiyeli konusunda da us edinmemizi sağlıyor. Eğer bu bilgisayara sahip olup gelecekte daha güncel ve çok iyi donanımlara terfi etmeyi düşünenler varsa, onlar için fena haber: Microsoft RAM, CPU ve GPU’yu anakarta lehimlemiş. böylece konfigürasyonun ilerleyen zamanlarda değiştirilmesi mümkün görünmüyor. Ne var ki, SDD ve HDD’den oluşan hibrit sürücüyü, ekranı yerinden çıkarmadan değiştirebilirsiniz. Çünkü ekipman bileşenleri esas bölümünde yer alıyor.

iFixit, Surface Studio’ya 10 üzerinden 5 tamir edilebilirlik puanı veriyor. Bu puan Apple‘ın 5K iMac’ine verdiğiyle aynı.

Bu yazı senden önce 150 kez okundu.

Yorum Yap