Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
Starbucks, ödeme özellikli mobil uygulamasını Türkiye’de kullanıma sundu

Starbucks, ödeme özellikli mobil uygulamasını Türkiye’de kullanıma sundu

Mobil ödemeler alanında en başarılı şirketlerden biri haline gelen Starbucks, fenomen haline gelen mobil uygulamasını sonunda Türkiye’ye getirdi. Çok sevdiğiniz Pumpkin Spice Latte’nizi telefonunuzdan satın almanızı karşılayan başvuru, sadakat odaklı.

iOS ve Android kullanıcıları için yayınlanan Starbucks Türkiye mobil uygulamasını uygulamak için bir Starbucks hesabı oluşturmanız gerekiyor. Eğer halihazırda Starbucks kartı sahibiyseniz bu hesabınızla uygulamaya giriş yapmanız ve kartınızı tanımlamanız epeyce kolay. Kart sahibi değilseniz uygulamaya tescil olduktan derhal daha sonra bir dijital kat oluşturabiliyor ve kredi kartı bilgilerinizi tanımlayarak kartınıza bakiye yükleyebiliyorsunuz.

starbucks-mobil

Starbucks Türkiye mobil uygulaması ödeme özellikli ve bunu Starbucks dijital kartınız yoluyla sağlıyor. Yüklediğiniz bakiyeyi mağazada uygulamak için öde seçeneğinde görünen QR kodu baristaya okutmanız tatmin edici. Birincil kullanıcılarına bir kahve ödülü sunan mobil sadakat uygulaması, siz harcadıkça yıldız biriktirerek hediye lezzetler kazanmanızı sağlıyor. Starbucks mobil uygulaması, mobil sadakat uygulamaları alanında uzunca süredir misal tatbik olarak kabul edililiyor. Şirket Aralık 2015’te sona eren son üç aylık dönemde, müşterilerin Starbucks kartlarına 1,9 milyar dolarlık bakiye yüklediklerini açıklamıştı.

Starbucks, başlangıçta ABD’de kullanıma sunduğu uygulama aracılığıyla önceden öde ve satın al özelliği ise henüz Türkiye’ye açılmadı. Siparişinizi başvuru formu içinden verip, ödemeyi yaparak, mağazada sıra beklemeden içeceğinizi almanızı karşılayan özellik, tez milletlerarası pazarlara açılmaya devam ediyor.

Mobil uygulaması Starbucks’ın küresel stratejisinde öncelikli kanallardan biri. Geçtiğimiz Mart itibariyle ABD’de tüm Starbucks ödeme işlemlerinin yüzde 21’i dilekçe üzerinden yapılıyordu. Şubat ayında ise mobil dilekçe ile bahşedilen siparişlerin 7 milyon adete ulaştığı paylaşılmıştı.

Bu yazı senden önce 100 kez okundu.

Yorum Yap