Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:10
Satya Nadella: iPad Pro Surface serisine oldukça benziyor

Satya Nadella: iPad Pro Surface serisine oldukça benziyor

Apple CEO’su Tim Cook ve şirketin diğer üstteki seviye yöneticileri, dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlara öyle sıcak bakmadıklarını dağıtılmış vesilelerle dile getirmişlerdi. Cook, keza dizüstü bilgisayar ayrıca de tablet niteliği içeren melez cihazlar için garip bir benzetme de yapmıştı: “Bir ekmek kızartma makinesini ve buzdolabını birleştirebilirsiniz. Fakat ortaya meydana çıkan ürünün sizi hoşnut edecek bir deneyim sunmayacağını da bilirsiniz.”

Microsoft CEO’su Satya Nadella ise bu konuda Apple’daki mevkidaşından ayrı düşünüyor. Nadella, Apple iPad Pro’nun Surface konseptine fazlasıyla benzediğini belirtti. Apple’ın reklamlarında iPad Pro’yu bir bilgisayar gibi göstermesi de Nadella’nın bu yaklaşımını destekleyen bir öğe niteliği taşıyor.

Nadella, Surface ve iPad Pro arasındaki benzerliği şu sözlerle anlattı: “Surface’i ele alalım. Bundan üç sene önce ikisi bir arada tasarımlar sorgulanıyordu. İnsanların bu formattaki ürünlere ihtiyaç duymadığı söyleniyordu. Bilin bakalım günümüzde neredeyiz? Rakibimiz (Apple) bile buzdolabı ve ekmek kızartma makinesi örneğini bir kenara bıraktı ve ikisi bir arada formatında bir ürün geliştirdi.”

Satya Nadella telefon gelişimi konusunda da açıklamalarda bulundu

Microsoft CEO’su Nadella, şirketinin telefon pazarındaki konumuna dair talimatlar da yaptı. Yalnızca başkalarının yaptıklarına imrenerek bir şeyler ilerletmek istemediklerini söyleyen Nadella, pazara öbür olarak ne getirebilecekleri üzerine kafa yorduklarını belirtti. Telefon pazarında bugünkü liderlerin belirlediği dinamiklere kadar hareket etmeyeceklerini söyleyen Microsoft CEO’su, en iyi mobil cihazı için özel şeyler yapmaya odaklandıklarını dile getirdi. Yapay akıl da Microsoft’un akıllı telefon pazarında ayrım yaratmak adına odaklandığı noktalar arasında bulunuyor.

KAYNAK

AFR

Bu yazı senden önce 156 kez okundu.

Yorum Yap