Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:16
Samsung Galaxy S8 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı seçeneğiyle gelebilir

Samsung Galaxy S8 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı seçeneğiyle gelebilir

2016’nın sonuna yaklaşırken, 2017’de piyasaya çıkacak yeni akıllı telefonlara dair bilgiler de gün yüzüne çıkıyor. Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8 çoktan önümüzdeki yılın en ilgiyle beklenen zeki telefonları aralarında yer alıyor. Dolayısıyla bu cihaza dair dedikodular da çoğunlukla gündeme geliyor. Son iddialara kadar, Galaxy S8 için kullanıcılara 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı seçenekleri de sunulacak.

Hali hazırda Galaxy S7 ve S7 edge’de 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Bu bölge günümüz standartları çerçevesinde epeyce küçük. Fakat kullanıcılar microSD kart desteğiyle bu alanı genişletebiliyor. Kaynaklar, Galaxy S8 ile kullanıcılara 256 GB’ye dek dahili depolama alanı sunulacağını belirtirken, microSD kart desteğinin akıbeti konusunda şimdilik maddi bir bilgi bulunmuyor.

Samsung daha önce Galaxy S6 serisinde microSD kart desteğine yer vermemiş, bu da şirketin vefalı kullanıcılarının tepkisini çekmişti. Oysa 256 GB gibi bir dahili depolama alanının sunulması durumunda microSD kart desteğinin denklemden çıkarılması, o kadar de tepki çekmeyebilir.

Samsung Galaxy S8 ile ilgili bir diğer söylenti ise cihazda 256 GB dahili depolama alanına 6 GB RAM’in eşlik edecek olması. Bu ihtimal de oldukça heyecanlandırıcı. Ama RAM’in sadece içten kullanılması durumunda bereketli olduğunu unutmamak gerekiyor. Yeni ürünleriyle potansiyel müşterilerini etkileme konusunda eskisinden daha istekli olacak gibi görünen Samsung’un RAM gücünü performansa şekil değiştirme konusunda iyi bir meslek çıkarması bekleniyor.

Samsung Galaxy S8 iki ayrı versiyonla gelebilir

Galaxy S8’in iki ayrı versiyonla geleceği söyleniyor. Samsung’un S6’dan bu yandan sürdürdüğü yaklaşım göz önüne alınınca bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor. Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, basınç hassasiyetine sahip ekran gibi yeni bileşenleri, kameradaki iyileştirmelerin tamamlaması bekleniyor.

KAYNAK

SAMMOBILE

Bu yazı senden önce 106 kez okundu.

Yorum Yap