Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 13:37
Samsung Galaxy S6 Meçhul 9 Özellik

Samsung Galaxy S6 Meçhul 9 Özellik

Samsung Galaxy S6 ile ilgili bilinmesi gereken 9 yeni nitelik

Yeni Galaxy S6’nın öyle bilinmeyen, ufak ama kullanıcıların hayatını kolaylaştıran 9 özelliği kullanıcı deneyimini üstteki seviyeye çıkarıyor.

Samsung’ un tekrar aşağı yenilenen teknolojisiyle mobil deneyimi bitmiş tanımlayan zeki telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge 10 Nisan’da tüm dünya ile birlikte Türkiye’deki kullanıcılarla buluştu. Bu benzersiz telefonların müthiş özelliklerinin yanı sıra kullanıcıları bekleyen küçük lakin hayatı kolaylaştıran birçok özelliği daha bulunuyor

İşte Galaxy S6’nın öne çıkan 9 özelliği:

1.     Asıl sayfa temasını değiştirin

Ayarlar menüsünden “temalara” gidin ve uygulamak istediğiniz temayı seçin. Böylece aralarında Marvel’s Avengers: Age of Ultron, Hello Kitty, Molang ve LEGO gibi temalar bulunan özel içeriklerden birini kullanın.

2.     Kilit ekranında aracısız arama yapın

Galaxy S6, kilit ekranında ilk elden arama yapmanıza ihtimal tanıyor. Sadece ekranın sol daha alçak köşesindeki telefon sembolünü yukarı doğru çekerek ivedi durumlarda deha çabucak aramalarınızı gerçekleştirin.

3.     Seri panele kilit ekranından ulaşın

Güvenli kilit ekranında hızlı panele hemen erişim sağlanabiliyor. Bu kısayol doğru Wi-Fi internet bağlantısı kurmanın yanı sıra diğer çoğu özelliği kilit ekranını açmadan değiştirebiliyorsunuz.

 

4.     Telefon konuşması sırasında altı uygulamaya zahmetsizce erişin

Arama sırasında yalnızca ekranı kaydırarak erişim sağlanan e-posta, mesajlar, internet, kişiler, s-planlayıcı ve memonun yer aldığı 6 uygulamayla birlikte telefon hitabe derhal gereklilik duyulan işlemler yapılabiliyor. Mesela telefonda konuştuğunuz kişiyle gitmek için hoş bir restaurant seçip buluşacağınız günü anında ajandanıza işleyebilirsiniz.

5.     Uygulamaları klasörlerle düzenleyin

Herhangi bir klasör yaratmak için bir uygulamayı diğerinin üstüne tutup taşıyın. Ardındaki oluşturduğunuz klasöre sadece ismini devretmek kalıyor. Yeni Galaxy S6’da uygulamaları planlamak bundan böyle çok daha basit.

6.     Gelişmiş özellikler, gelişmiş irtibat

Yeni Galaxy S6’da kişiler, paylaşım ve mesajlaşma gibi fazla tanıdık özellikler geliştirildi ve kişisel hale getirildi. Geliştirilen özellikleri kullanmak için zahmetsizce giriş yapın ve arkadaşlarınızla fazla daha pozitif paylaşımda bulunun.

 

“Profil Paylaşımı” herhangi bir SNS senkronizasyonu olmaksızın arkadaşlarınızla profil resminiz, isminiz, doğum tarihiniz, adresiniz, e-posta adresiniz ve çalıştığınız kurumun yazdığı profil bilgilerinizi paylaşmanıza ihtimal tanıyor.

“Basit Paylaşım” ise dosya paylaşımını epeyce kolaylaştırıyor. Sadece kişilerinizden istediğinizi seçin ve fotoğraflarınızı veya öteki dosyalarınızı paylaşın. Ayrıca de tek seferde 1GB’a kadar, bir gün içerisinde 2GB’a kadar gönderim fırsatını yakalayın. Aynı özelliğe sahip kullanıcılar aracısız olarak dosyaları indirme bildirimi alırken, bu özelliğe sahip olmayan kullanıcılar ise indirme linklerini SMS olarak telefonlarında görüyorlar. Paylaşılan dosya iki gün baştan başa buluttaki sunucularda indirilmeyi bekliyor.

“Gelişmiş Mesajlaşma” ile can sıkıcı SMS platformunun ötesine geçerek birebir ya da grup sohbetlerini ücretsiz gerçekleştirerek video ya da fotoğraflarınızı paylaşın. 

Bu yazı senden önce 167 kez okundu.

Yorum Yap