Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 02:31
Samsung Alt Seviyeye Parmak İzi Tarayıcısı Getirebilir

Samsung Alt Seviyeye Parmak İzi Tarayıcısı Getirebilir

PARMAK izi taraması telefonlardaki güvenliğini üst seviyelere çıkarılmasını sağlarken kişilere özgü bir telefon kullanımı da mümkün kılıyor. Parmak izinin kolay bir şekilde kopyalanabilir olmaması şahısların telefon güvenliğini kolay bir şekilde sağlamasını muhtemel ayla getirirken Samsung daha alçak düzey telefonlar için de parmak izi konusunda özel araştırmalar yapıyor.

Görüşmelere Başlandı

Bilhassa daha alçak düzey telefonlarda idareli bir şekilde parmak izi okuyucusuna yer tahsis etmek isteyen Samsung öbür tedarikçiler ile görüşmeler yaparken bilhassa Güney Kore’de yapılan üretimler için lokal sağlayıcılar ile görüşülüyor.

Yapılan görüşmelerden yerinde bir sonucun alınması halinde ise Samsung’un piyasada daha çok alaka görmesi bekleniyor. O Kadar ancak parmak izi okuyucusu kullanıcılar kadar epeyce tercih edilirken Samsung daha alçak versiyonlarında dahi böyle bir özelliğe yer vermesi telefonların daha çok alaka çekmesini sağlayacak. Bu da telefon satışlarını ilk elden etkileyecek. Bu açıdan Samsung’un yapacağı görüşmelerde başarılı sonuçlar alınması firmanın geleceği namına da büyük bir önem taşıyor. bugüne dek orta seviye pek çok bambaşka telefon modelinde kullanılan parmak izi okuyucusu telefonların fiyatının artmasına niçin olduğu gibi hesaplı bir çözüm üstünde çalışan Samsung’un maliyetleri minimuma indirmesi telefonların daha yerinde fiyatlar ile satılmasını sağlayacak. O Kadar fazla kişi şu anda Samsung’un bu görüşmelerden nasıl bir sonuç alacağını takip altına almış durumda.

Bu yazı senden önce 209 kez okundu.

Yorum Yap