Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:16
Qualcomm Snapdragon 830 taşıyan cihazlar 2017’nin ikinci yarısında piyasaya çıkabilir

Qualcomm Snapdragon 830 taşıyan cihazlar 2017’nin ikinci yarısında piyasaya çıkabilir

Qualcomm kısa bir zaman önce en yeni işlemcisi Snapdragon 835’i duyurmuştu. Birincil etapta yonga setine dair detayları açıklamayan şirket, önümüzdeki haftalarda daha fazla data paylaşma sözü vermişti.

Snapdragon 835’e dair teferruat sınırlı olsa da, işlemcinin Qualcomm ve Samsung’un iki taraflı çalışmasının bir ürünü olduğu biliniyor. Güney Koreli şirketin 10nm FinFET süreciyle üretilen işlemciyi taşıyan cihazların 2017’nin birincil çeyreğinde tanıtılacağı artık yaklaşık olarak kesinleşmiş durumda.

Az Önce doğrulanmasa da, Samsung Galaxy S8’in Qualcomm Snapdragon 835 işlemci taşıyan ilk cihazlardan biri olması öngörülüyor.

Ancak Qualcomm’un yeni cins işlemcilerine dair haber ve dedikodular sadece Snapdragon 835 ile sınırlı kalmıyor. Demin resmiyet kazanmayan Snapdragon 830’a dair dağıtılmış iddialar da apaçık dolaşıyor.

Çin kaynaklı haberlere kadar, Qualcomm Snapdragon 830 işlemci taşıyan cihazlar, önümüzdeki yılın ikinci yarısı itibarıyla resmiyet kazanacak.

Qualcomm Snapdragon 830 da Snapdragon 835 ile benzer mimariyle üretilebilir

Qualcomm Snapdragon 830’un altı ya da sekiz Kyro 200 çekirdeği barındırması ve Snapdragon 835 gibi FinFET mimarisiyle üretilmesi bekleniyor. Snapdragon 835’in bu denli ön plana çıktığı bir ortamda Snapdragon 830 azıcık daha destekleyici bir rol oynayacak gibi görünüyor. Söz konusu işlemcinin amiral gemisi cihazlardan ziyade orta segmentte konumlanan zeki telefonlarda kullanılması muhtemel görünüyor. Ancak acilen ortada resmi bir bildiri bulunmadığı için tüm bunların yalnızca varsayımdan ibaret olduğunu belirtmek gerekiyor.

KAYNAK

WCCTTECH

Bu yazı senden önce 126 kez okundu.

Yorum Yap