Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:10
Moto Z Android Nougat güncellemesiyle Daydream’e hazır hâle geliyor

Moto Z Android Nougat güncellemesiyle Daydream’e hazır hâle geliyor

Lenovo, Moto Z ve Moto Z Force telefonlarına yıl sona ermeden Android Nougat güncellemesini getirme sözünü vermişti. Bu sözünü tutan şirket, kasım ayı sona ermeden güncellemenin dağıtımına başlıyor. Şirketten yapılan açıklamada, Android 7.0 güncellemesinin dağıtımının bu hafta küresel ölçekte başlayacağı belirtildi. Söz konusu güncelleme ile Lenovo’nun telefonları Google’ın sanal realite platformu Daydream ile de düzenli hâle geliyor. Android Nougat, Moto Z ve Moto Z Force’un gelişiyle Google’ın sanal hakikat platformunun imkanlarından faydalanabilecek.

Moto Z Android Nougat ile Daydream desteği konusunda Google Pixel ile buluşuyor

Moto Z ve Moto Z Force telefonları, Google Pixel ve Pixel XL’den sonra Daydream’i destekleyen birincil cihazlar olacak. Google, Daydream’i duyurduğunda mevcut telefonların platformu desteklemeyebileceği belirtilmişti.

Moto Z ve Moto Z Force ise Daydream’in duyurusundan kısa bir süre sonra gün yüzüne çıkmıştı. Her iki cihazda da Qualcomm Snapdragon 820 işlemci bulunuyor. Bu işlemcinin varlığı, daha sarmalayıcı bir görsel deneyimin yaşanmasını muhtemel kılıyor. Android Nougat’nın Moto Z telefonlarına getirdiği sanal realite özelliklerini uygulamak için Google’ın Daydream View sanal gerçeklik başlığını elde etmek gerekiyor.

KAYNAK

MOTOROLA

Bu yazı senden önce 155 kez okundu.

Yorum Yap