Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
MenumNette, Türkiye’nin yemek ve lokanta arama motoru almak istiyor

MenumNette, Türkiye’nin yemek ve lokanta arama motoru almak istiyor

menumnette-com

Yemek Yemek ve yiyecek üzerine sipariş girişimleri büyürken bu dikeyin içerik tarafında da yeni girişimler çıkmaya devam ediyor. Kendini mekan buluş platformu olarak tanımlayan MenumNette.com (Android, iOS) restoranların tüm bilgilerine kolayca ulaşılmasını aracılık ediyor.

MenumNette’nin kuruluşu 7 sene öncesine kadar gidiyor. 2009 yılında Mustafa Topaloğlu ve ekibi kadar ilk çalışmaları başlanan MenumNette, 2012 yılında Süleyman Tabak’ı ortaklar arasına katmış. 2015 yılında ise Süleyman Tabak ve Suat Sayın ortaklığıyla kurulan yeni şirket, markayı satın alarak 14 aylık bir çalışmanın ardından yeni kimliğiyle MenümNette’yi bugünkü haline kavuşturmuş.

menumnette-restoran-ara

İki bin 500’den artı aza lokanta

Ortaklardan Süleyman Tabak’ın paylaştığı rakamlara kadar hemen MenümNette’ye belirtilmiş 2 bin 500’ün üstünde aza lokanta bulunuyor. Girişimin adından da anlaşılacağı gibi menüler ön planda ve restoranların yüzde 90’ının menüleri sitede yer alıyor. Sitede ayrıca sipariş, rezervasyon ve yol tarifi gibi bilgiler de sunuluyor.

2017 ardına kadar 10 bin üye restoran sayısına varmak istediklerini söyleyen Süleyman Tabak, 1 milyon mobil başvuru indirme hedefiyle, yemek yeme öncesi kullanıcıların en iyi alışkanlığı almak istediklerini söylüyor. 2018 sonunda da en düşük iki ülkeye genişlemek istediklerini ekliyor.

menum-nette

Gelir modeli yıllık üyelik ve tanıtım üzerine

MenümNette, üye restoranlardan herhangi bir komisyon ücreti almıyor. Mekanlar, restoranlar yıllık değişmez üyelik paketleriyle platforma dahil oluyor. Ayrıca mekanların site içinde ve dışındaki tanıtımı için ücretli tanıtım seçenekleri sunuluyor.

Açık Konuşmak Gerekirse Türkiye’de ve yurtdışında bu dikeyin anlamsız olmadığı malum. Oysa MenümNette’nin güzel bir yenilenme sürecinden geçtiğini ve içerik sunumuyla basit kolay geri adım atmayacağını da söyleyebilirim. Yan rekabetin sürekli ve akışkan bir rüzgar olduğunu da her zaman göz önünde bulundurmakta avantaj var.

Bu yazı senden önce 129 kez okundu.

Yorum Yap