Advertising
Mobil 30 Kasım 2016, 13:17
LG G6 iris tarayıcısı ve mobil ödeme özellikleriyle gelebilir

LG G6 iris tarayıcısı ve mobil ödeme özellikleriyle gelebilir

LG’nin yeni amiral gemisi telefonunda bulunması muhtemel özelliklere dair dedikodulara her geçen gün yenileri ekleniyor. Samsung’un Galaxy Note 7 nedeniyle yaşadığı zorlu zamanların LG G6’ya Galaxy S8 aleyhinde menfaat kazandırabileceği belirtiliyor. Telefonda olacağı bahis edilen özellikler de bu konuda LG’ye menfaat sağlayabilecek cinsten.

LG’nin yeni gözde telefonunda iris tarayıcısına ve kendi mobil ödeme çözümüne yer vereceği söyleniyor. Buna ek olarak, şirketin G6’da da çıkarılabilir bir pil sunacağı konuşuluyor. Bataryanın çıkarılabilir olmasının bazı kullanıcıları fazlasıyla sevindireceğini bildirmek hatalı olmayacaktır.

Makus uğurlu Samsung Galaxy Note 7 de iris tarayıcısı barındırıyordu. Oysa telefonun yaşadığı sorunlar, iris tarayıcısının mobil dünyada yaygınlaşmasını geciktirmişe benziyor. Parmak izine kadar daha güvenli ve içten bir usul olarak nitelenen iris tarama konusunda birincil adımı Microsoft atmış ve Windows Hello özelliğini geliştirmişti. Apple ve Google’dan ise şimdilik bu konuda bir saldırı gelmiş yok.

LG iris tarayıcısı konusundaki çalışmalarını daha önce kamuoyuyla paylaşmıştı. Şirket, iris tarayıcısını ve kamera sensörünü birleştiren teknolojisiyle rakiplerinden ayrı bir çözüm sunuyor. Bu da ayrıca maliyet ayrıca de cihazdaki bölge konusunda tasarruf etmeyi sağlıyor. Söz konusu çözümün G6’ya da yerleştirilmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

LG, Samsung Pay’e muhalif olacak mobil ödeme sistemi üzerindeki çalışmalarını da uzun süredir devam ettiriyor. Sistemin LG Pay adını taşıması bekleniyor. Birincil etapta sistemi maddi ve programlanabilen beyaz kartlar üzerine kurmayı planlayan LG’nin bu yaklaşımında değişikliğe gideceği ve, tıpkı Samsung gibi, MST teknolojisini kullanacağı söyleniyor. Böylelikle sistem hem NFC terminallerinde ayrıca de geleneksel manyetik terminallerde kullanılabilecek.

LG G6 ile ilgili bir öteki iddia ise cihazın çıkarılabilir bir bataryaya sahip olacağı yönünde. G5 ve V20’de çıkarılabilir batarya seçim eden LG’nin müşteriler göre onaylanan bu yaklaşımını sürdürmesi hayret verici olmayacaktır.

LG G6 2017’nin ilk çeyreğinde gün yüzüne çıkabilir

LG G6, büyük ihtimalle 2017’nin birincil çeyreği içinde resmiyet kazanacak. Zeki telefonun G5’in karşılayamadığı beklentileri karşılaması hedeflenirken, cihazın modüler tasarıma sahip olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. LG G5’in başarısızlığını modüler tasarıma bağlayan fikirler daha önce gündeme gelmişti.

KAYNAK

KOREA HERALD

Bu yazı senden önce 183 kez okundu.

Yorum Yap