Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
Ilk yılında 1,2 milyon etkin kullanıcıya ulaşan BonusFlaş, adamakıllı kredi kartının yerine geçebilir

Ilk yılında 1,2 milyon etkin kullanıcıya ulaşan BonusFlaş, adamakıllı kredi kartının yerine geçebilir

bonusflas

Türkiye’de bir banka kadar sağlanan birincil alışveriş platformu olarak Kasım 2015’te Garanti Bankası müşterileriyle buluşan BonusFlaş, beklentileri karşılayacak şekilde ilk yılını 2,5 milyon indirilmeyle kapattı. Uygulamanın birinci sene performansına dair güncellemeleri paylaşan Garanti Ödeme Sistemleri Dijital Pazarlama ve Ticari Kartlar Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Süzer, 1 milyon indirilme hedefiyle yola çıktıklarını hatırlatıyor. Uygulamanın güncel etkin kullanıcı sayısının 1,2 milyona ulaştığını paylaşan Süzer, BonusFlaş’ın plastik kredi kartının yerini adamakıllı alacak şekilde geliştirmelere yaptıklarını da söylüyor.

BonusFlaş’ın bugün yapılan birinci yıl toplantısında öne çıkan sayılar, uygulamanın lüzum bireysel kullanıcılar, gerek markalar açısından yeterli rakamlara ulaştığını gösteriyor. Garanti’nin açıklamalarına göre, BonusFlaş uygulaması üzerinden bir yılda gerçekleştirilen 4 bin kampanyaya 5,8 milyon katılım oldu. Marka işbirlikleriyle ayda sıradan 500 fırsat sunan BonusFlaş’ın toplam görüntülenme sayısı 392 milyona ulaştı ve tatbik üzerinden peşin para ürünler, kredi kartı borç ödeme ve limit artırımı gibi 1,2 milyon mali operasyon gerçekleşti. Ilk yıl sonuçlarıyla birlikte niyet yükselten BonusFlaş’ın 2017’de 4 milyon indirilme sayısını geçeceği ön görülüyor.

Daha bireysel bir bankacılık uygulaması

cagri-suzer_1

Garanti Ödeme Sistemleri Dijital Pazarlama ve Ticari Kartlar GMY Çağrı Süzer

BonusFlaş’ın kısa vadede dönüşümünde kişiselleştirme belirleyici faktörlerden biri. Halihazırda Ekim sonunda yayınlanan güncellemeyle birlikte kullanıcılarına harcama kontrolü özelliği sunmaya başlayan BonusFlaş, müşterilerin kredi kartı harcamalarını kategorilere tarafından sınırlamalarını sağlıyor. Örneğin giyim, market ya da mazot alışverişiniz için Kasım ayında kayıtlı bir sınır belirleyebiliyor ve BonusFlaş uygulamasının bu limite ulaştığınızda size bildirim göndermesini sağlayabiliyorsunuz. Kredi kartı ekstre tutarınız veya tek seferde kartınızla yapılabilecek işlem tutarını da yine bu menüden teftiş edebiliyorsunuz. Özelliğin yayınlandığı ilk 10 gün içinde 50 bin kez kullanıldığı da notlar arasında.

Müşterinin kredi kartı harcamalarını anlık görüntülemelerini sağlayan kullanım kontrolü kullanıcıya daha artı bırakırken, veri verme işlevi de daha proaktif hale geliyor. BonusFlaş’a eklenmesi planlanan özellikler arasında, yurt haricen veya hastane gibi belirtilen harcamaları yapması durumunda, başvuru anlık olarak masraf detaylarıyla ilgili kullanıcılarına veri veriyor.

Garanti’nin BonusFlaş için orta vadede vizyonu, plastik kartların yerini tamamen alan bir uygulama haline gelmesi. Mobil alışveriş ve sadakat uygulamalarında yaygınlaşmaya başlayan mobil ödeme özelliğinin BonusFlaş’a tanımlanmasıyla birlikte tatbik kredi kartını cüzdanınızdan sonuç (hatta yanınızda taşıma) gereksinimini ortadan kaldırabilir. Çağrı Süzer, BonusFlaş’ı uzun vadede alışverişin dışına meydana çıkan bir uygulama haline getirmeyi istediklerini de söylüyor.

GarantiPay, 210 e-ticaret sitesinde aktive edilecek

Garanti’nin BonusFlaş ile birlikte 2017 önceliklerinden biri de GarantiPay olacak. Bugüne kadar radar aşağıda ilerleyerek, kullanıcı davranışlarını takip eden ödeme çözümü, 2017’de hızlanacak. Bugüne dek GarantiPay üzerinden 25 bin operasyon gerçekleştiğini paylaşan Süzer,  GarantiPay’in entegre edildiği e-ticaret sitesi sayısının yakında 210’a ulaşacağını belirtiyor.

Bu yazı senden önce 113 kez okundu.

Yorum Yap