Advertising
Mobil 29 Kasım 2016, 09:41
HTC Desire 10

HTC Desire 10

HTC’den gelmiş geçmiş en iyi Desire modeli, HTC Desire 10

HTC, amiral gemisi modellerde görmeye alışık olduğumuz özellikleri ve kibar metalik tasarımlarıyla, Desire ailesinin bugüne değin üretilen en iyi telefonları olarak öne çıkan HTC Desire 10 pro ve Desire 10 lifestyle modellerini tanıttı.

Her iki telefon da HTC’nin Desire serisine tasarım anlamında yeni bir solgun getirirken, amiral gemisi düzeyindeki yeni özellikleriyle dikkat çekiyor. Desire 10 pro, geniş açısal resimler çeken yepyeni Selfie Panorama modu, ultra hızlı parmak izi sensörü gibi üstteki segment özelliklerinin yanı sıra ön ve arkada yer alan yüksek çözünürlüklü kameralara da sahip. HTC Desire 10 lifestyle, amiral gemisi HTC 10 ile popülarite kazanan efsanevi HTC BoomSound™ Hi-Fi harici hoparlörlerin yanı sıra kulaklıkta kristal netliğinde bir performans sunan 24 bit Hi-Res ses özelliği de bulunuyor.

Art Deco sanat akımından ilham alan, lüksün ve modernizmin ruhunu yakalayan HTC Desire 10’un kasası ödüllü HTC 10’un kıvrımlarından esinlenen kibar ve metalik hatlara sahip. Telefonun albenili görünümünün içinde ise HTC’de görmeye alıştığımız enerjik bir teknoloji bulunuyor. Tıpatıp Art Deco’nun sanat dünyasının zarafet beklentilerini ileri taşıdığı gibi, HTC Desire 10 da HTC Desire zeki telefondan beklentileri ileri taşıyor.

“HTC Desire serisi tekrar tekrar etkileyici bir deneyim sunmaya odaklanan yeni, genç ve modaya uygun tasarımları temsilcisi oldu” diyen HTC Akıllı Telefon ve Ağa Tabi Cihazlar Meslek Birimi Başkanı Chialin Chang yeni Desire modelleriyle ilgili olarak “Desire serimiz bugün orijinal Desire’dan bu yanlamasına en büyük atılımı gerçekleştiriyor. Amiral gemisi HTC 10’u popüler ülkü getiren yeniliklerden esinlenerek bu yenilikleri Desire 10’a taşıdık ve gelmiş geçmiş en iyi Desire’ı ürettik. HTC 10’dan esinlenen modern lüks tasarım, profesyonel kameralar ve sektördeki bir takım en iyi amiral gemisi telefonları bile geride bırakan özellikleriyle, HTC Desire 10, bir HTC Desire’dan beklentilerinizi yeniden değerlendirmenizi sağlayacak” diye konuştu.

Gözü Kara ve ikonik yeni metalik kıvrımlar
HTC Desire 10 pro ve HTC Desire 10 lifestyle, hatlarını zarif şekilde belirleyen yüksek kontrast yaratan metalik altın rengi çizgileriyle parlayacak şekilde üretildi. Bu cesur ve pırıltılı hatlar, HTC Desire 10 pro’nun 5.5 inç Full HD (1080p), HTC Desire 10 lifestyle’ın ise 5.5 inç HD (720p) ekranlarını sinyâl bir şekilde çerçeveliyor.

Desire 10 pro’nun arkasında, rahatlığı parmaklarınızın ucuna içeren ultra seri bir parmak izi sensörü bulunuyor. Parmak izi sensörü, cihazın korunmasına da asistan olurken, parmağın tek dokunuşu ile telefon kilidini açmayı olası kılıyor. Dedektör neredeyse her açıdan ve konumdan parmak izini tanıyor, hatta parmak izinizle selfie çekmenize bile izin veriyor. Çarçabuk selfie sürüklemek veya bir selfie videosu kaydetmeye açmak için tek yapılması gereken, parmağınızla sensöre değmek.

Olağanüstü görüntüleme deneyimi
HTC Desire 10 pro’nun kamerası amiral gemisi telefonlara özgü özellikleri sunarak en iyi kamera deneyimlerinden birini sunuyor. 20MP belli başlı kameraya sahip Desire 10 pro, her çekimde farklı detaylar sunuyor. Profesyonel çekime imkan veren bu özelliklerden bazıları; fotoğrafların üstünde DSLR yarı kontrol sağlama, kamera ayarlarını dışarıdayken de hızla yapmaya olanak veren spor modu ve gece modu olarak ön plana çıkıyor. Akıllı Elektronik İmaj Sabitleme (Electronic Image Stabilization) fonksiyonu, el titremesi halinde bile net videolar çekmeyi olası kılıyor. Ayrıca ön hem de arka kameradaki Auto HDR özelliği ise aniden artı fotoğrafı bir araya getirerek düşük ışık veya gölgede bile güzel netlikte fotoğraflar yaratıyor. Lazer otomatik odaklama (Laser Auto-Focus), özelliğine de sahip Desire 10 pro, net ve odaklı fotoğraflar çekmeyi kolaylaştırarak her hatıra yakalmanızı sağlıyor.

Selfielerinizi yeni şekillerde görün
Desire 10 pro, olası olan en iyi selfie deneyimini sağlayacak şekilde tasarlandı. Desire 10 pro, 13MP selfie kamerasının yanı sıra, tek seferde daha artı kişiyi çekmeniz gereken durumlar için yeni bir Selfie Panorama moduna sahip. Selfie Panorama ile daha geniş bir sahneyi, aile ve dostlarınızdan sayıca daha fazla kişiyi net ve büyük tek bir fotoğrafa sığdırabileceksiniz. HTC Desire 10 pro’nun 150 derecelik süper geniş Selfi Panorama modu ile bir kareye tüm bir futbol takımını sığdırmak dahi olası. Dahili ekran flaşı ise otomatik olarak iç ya da dış mekanlarda, gece ya da gündüz, bütün zorlu ışık koşullarında daha parlak selfieler çekmeye imkan veriyor.

Amiral gemisi düzeyinde müthiş ses
HTC 10’da yer alan dünyaca ünlü HTC BoomSound™ Hi-Fi HTC Desire 10 lifestyle’da da bulunuyor. Hi-Res ses desteği sunan HTC Desire 10 lifestyle, zinde dahili amplifikatörü ile şarkıları, filmleri ve oyunları, harici stereo hoparlörlerden kristal netliğinde, yüksek çözünürlüklü ses kalitesinde dinlemeyi mümkün kılıyor. Dünyada bundan daha iyi ses veren bir akıllı telefon şu lahza için bulunmuyor. HTC Desire 10 pro bununla birlikte HTC BoomSound ses profili ile enerjik bir müzik deneyimi sunuyor.

Sizin gibi özgün
HTC Desire 10 pro ve Desire 10 lifestyle, HTC 10 ile benzer kişiselleştirme imkanlarını sunuyor. HTC Sense’in en son sürümü üzerine kurulan her iki HTC Desire 10 modeli, telefonun da kullanıcısı değin benzersiz olması için, üstteki seviyede kişiselleştirmeye imkan veriyor. HTC Freestyle Layout, ekranın bıktırıcı düzeninden kullanıcıyı kurtararak yaratıcı olmaya imkan sağlıyor. Dilediğiniz yere sürüklenebilen, katmanlara ayrılan, üst üste koyulabilen, gruplandırılan ikonlar, etiketler ve widget’ların yanı sıra etiketleri uygulamalara bağlantı kurmak ve ekran üzerindeki ikonlardan iyice kurtulmak yeni HTC Desire 10 modellerinde mümkün.

Performans önemlidir
HTC Desire 10 pro ve HTC Desire 10 lifestyle, 3GB’lık RAM’i ve 32GB büyüklüğündeki depolama alanı ile kullanıcılarına daha fazla bölge veriyor. Her iki model de hem 2TB’ye değin genişletilebilir SD kart desteği sunuyor.
HTC Desire 10 pro’daki sekiz çekirdekli ve Desire 10 lifestyle’daki dört çekirdekli işlemcinin sunduğu hızlarda bile telefonların pili hiçbir bezginlik yaratmıyor. Desire 10 pro’nun 3.000mAh ve Desire 10 lifestyle’ın 2.700mAh pili, yük sorunu yaşamadan fotoğraf çekmeye, internette dolaşmaya ve eğlenceye fırsat veriyor.

HTC Desire 10 pro ve HTC Desire 10 lifestyle Kasım ayından itibaren Türkiye’de tüketicilere sunulacak.

 

Bu yazı senden önce 175 kez okundu.

Yorum Yap