Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:10
HTC 10 Evo resmiyet kazandı: 5.5 inç Quad HD ekran, suya dirençli kasa

HTC 10 Evo resmiyet kazandı: 5.5 inç Quad HD ekran, suya dirençli kasa

HTC, akıllı telefon portföyüne üst segmentte konumlanan yeni bir cihaz daha ekledi. Bir süredir beklenen HTC 10 Evo, sonunda resmiyet kazandı. Telefon kısa zaman önce ABD için HTC Bolt ismiyle duyurulmuştu.

Adını 2016’nın başlarında tanıtılan amiral gemisi HTC 10’dan alan bu yeni telefon, adaşının tek parça metal kasasını ve ayırt edici metal yivlerini de muhafaza ediyor. Ama iki telefon arasında bir takım farklar da bulunuyor.

Evo’da 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde 5.5 inç ekran bulunuyor. Akıllı telefonun ardından 16 megapiksel, önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü kamera yer alıyor. 10 Evo, profesyonele yakın çekim özelliklerini de beraberinde getiriyor. Manuel yoklama seçenekleri ve RAW formatında resim çekebilme söz konusu özellikler aralarında bulunuyor.

Zeki telefona gücünü Qualcomm Snapdragon 810 işlemci veriyor. Bu işlemciye 3 GB RAM eşlik ediyor. İşlemci tercihi, akıllarda Evo ile ilgili bazı soru işaretlerini belirmesine niçin oluyor. 2015’te tanıtılan ve çok ısınması sebebiyle eleştirilen bir işlemciyi taşıması, HTC’nin yeni telefonunun üst segmentte konumlanma iddiasına hasar veriyor.

Evo ile HTC 10 arasındaki farklar sadece işlemciyle sınırlı kalmıyor. Evo, tek parça metal kasasının suya dirençli olmasıyla dikkat çekiyor. HTC’nin 2017’de piyasaya çıkması öngörülen Ocean kod adlı telefonunun da suya dirençli bir kasaya sahip olması bekleniyor.

Apple‘ın yolundan giden şirketlerden biri olan HTC, yeni akıllı telefonunda kulaklık jakına yer vermiyor. Kulaklık bağlantısı USB Type-C girişi üzerinden sağlanıyor. Cihazın kutusundan yüksek çözünürlüklü ses deneyimi sunan kulaklıklar da çıkacak.

HTC 10 Evo Android 7.0 Nougat ile geliyor

HTC 10 Evo kutusundan Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkacak. HTC telefonun satışını internet sitesi üzerinden yapacağını belirtirken, cihazın fiyatı konusunda şimdilik veri vermedi.

KAYNAK

POCKET-LINT

Bu yazı senden önce 114 kez okundu.

Yorum Yap