Advertising
Mobil 1 Aralık 2016, 19:28
Google Pixel 2017'de 3,8 Milyar Doları Aşabilir

Google Pixel 2017’de 3,8 Milyar Doları Aşabilir

Google’ın en yeni amiral gemisi için olumlu yorumlar yapılırken iPhone 7 ile doğrudan rekabet etme ve yüksek satmak yapma konusunda şu belli başlı kadar iyi bir yol izlendi. Verizon gibi fazla kayda değer bir marka zeka Pixel’in mükemmel satış yaptığını açık bir şekilde belirtti.

Morgan Stanley’den Değerlendirme Geldi

Finansal hizmetler veren ve değerlendirmeleri ile oldukça önemsenen Morgan Stanley, Google’ın Pixel ve Pixel XL ile yaklaşık 3.8 milyar dolarlık kazanç elde edebileceğini belirtti. 2017 yılında 5-6 milyon Pixel zeki telefonun satması bekleniyor. Benzer şekilde, Morgan Stanley, Pixel’in 2016 yılının son üç ayında da 3 milyon adet satacağını ve yaklaşık 2 milyar dolarlık kazanç elde edeceğini söylemişti.

Apple’da Şart Ne?

Bu yıl içerisinde kaç tane iPhone satıldığı da biliniyor. 2016 mali yılı içerisinde Apple, 137 milyar dolar kazanç sağlarken yüksek satmak rakamlarına da erişildi.  Fakat Google’ın önümüzdeki yıl Apple’ın işini daha da zorlaştıracak. Bu rekabetin önümüzdeki dönemlerde fazla daha artması ve iki markanın ciddi bir güçlük yaşaması beklenirken önümüzdeki dönemlerde bu haberler çok daha fazla gündeme gelecek. Google başarıya ulaşması halinde ise Apple önemli bir darbe alabilir. 

Bu yazı senden önce 266 kez okundu.

Yorum Yap