Advertising
Mobil 5 Ocak 2017, 02:09
Galaxy S8 sızıntısı Continuum sözde bir özelliği muhabere ediyor

Galaxy S8 sızıntısı Continuum sözde bir özelliği muhabere ediyor

Bundan Böyle zeki telefonların büyük kısmı tek başlarına epeyce kabiliyetli bir bilgisayar gibi işleyebiliyor. Bazı şirketler, zeki telefonların bu kapasitesinden gerçek anlamda bir bilgisayar gibi faydalanmak için adımlar atıyor. Microsoft ’un Continuum ve Ubuntu ’nun Convergence özellikleri, akıllı telefonları masaüstü bilgisayarlara dönüştürmeyi vadediyor. İnternete sızan bir dia, Samsung ’un da aynı bir yoldan yürüyebileceğini gösteriyor. Slayta göre, Samsung ’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 Desktop Experience adını içeren bir nitelik barındıracak.

Slayta bakıldığında Desktop Experience ’ın Windows 10 Mobile ’ın Continuum özelliğine aynı biçimde işleyeceği görülüyor. Bir kabloyla monitöre bağlanan telefon, kablosuz klavye ve fareyle eşleştiriliyor. Monitörde sıradan bir bilgisayar masaüstü yer alsa da, kullanım başlatıcısının Chrome OS ’in birincil dönemlerindeki başlatıcıya benzerliği gözden kaçmıyor. Samsung ’un Galeri uygulaması gibi Android uygulamaları da yüzen pencereler şeklinde ekranda görülebiliyor.

Samsung ’un bu slaytta bahsedilen özelliği gerçeğe dönüştürmesi durumunda sürpriz bir hamleye imza atmış olacağı rahatlıkla söylenebilir. Güney Koreli şirket, daha önce bu doğrultuda ilerleyebileceğine dair bir ipucu vermemişti. Ama sistemde görülen “yüzen pencereler” gibi bazı özelliklerin Samsung ’un portföyünde bir süredir bulunduğunu da unutmamak gerekiyor.

Galaxy S8 Desktop Experience ile daha üretkenlik odaklı bir cihaz olabilir

Samsung bugüne değin üretkenlik konusundaki becerisini Galaxy Note serisinde gösteriyordu. Ama Galaxy Note 7 ’nin başına gelenlerin peşinde şirketin bu konudaki bazı yeteneklerini Galaxy S8 ’de sergilemek istemesine şaşırmamak gerekiyor. Daha önce ortaya atılan S Pen desteği gibi özelliklerin üzerine Desktop Experience da eklenirse Galaxy S8 iyiden iyiye üretkenlik odaklı bir telefon olarak karşımıza çıkabilir.

KAYNAK

ALL ABOUT WINDOWS PHONE

Bu yazı senden önce 199 kez okundu.

Yorum Yap