Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:10
Facebook mobil uygulamasında açık kablosuz ağları bulma aracını test ediyor

Facebook mobil uygulamasında açık kablosuz ağları bulma aracını test ediyor

Facebook mobil uygulamasında kullanıcıların herkese açık kablosuz ağları bulmalarına yardımcı olacak bir arabulucu deneme ediyor. Laf konusu aracın varlığına ilk olarak Facebook’un iOS uygulamasında rastlandı. The Next Web’de bulunan habere tarafından, özelliğe menüdeki “Wi-Fi Bul” seçeneği aktive edildiğinde erişilebiliyor.

Sosyal paylaşım sitesi, söz konusu özelliğin varlığını VentureBeat’e yaptığı açıklamayla doğruladı. Şirketin açıklamasında, bu nitelik doğru kullanıcılara sevdikleri insanlara ve değer verdikleri deneyimlere alt kalmalarında yardım edileceği belirtildi. Laf konusu bilhassa yakındaki mekanlarda bulunan açık kablosuz ağların kullanıcılara gösterildiği de bir kere daha hatırlatıldı.

Nitelik aktive edildiğinde Facebook, kullanıcının o anki konumunun yakınlarındaki bedava Wi-Fi sunan mekanları harita üzerinde görebilecek. Bedava kablosuz ağ gösterimi, mekan bilgileri üzerinden gerçekleştirilecek. Kullanıcılar harita üzerinden mekanın egzersiz saatlerini de öğrenebilecek. Mekanın kablosuz ağ adı ve nasıl bir hizmet verdiği de mekan bilgileri arasında gösterilecek.

facebook mobil wi-fiFacebook mobil bilgi paketi bulunmayan kullanıcıları sevindirecek bir işe imza atıyor

Facebook son zamanlarda canlı video yayını konusunun üstüne oldukça odaklanmış durumda. Dolayısıyla sosyal paylaşım sitesinin bu tarz bir saldırı yaparak bedava kablosuz ağların keşfini kolaylaştırması, epeyce içten bir hücum niteliği taşıyor. Gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılar da, Facebook’un son zamanlardaki hedef kitlesi içinde önemli bir yer tutuyor. Bu grubun mobil veriye erişiminin huzursuz olduğu da biliniyor. Dolayısıyla Facebook’un kablosuz ağları bulmayı kolaylaştırması, bu kullanıcı grubunu sevindirecek bir adım niteliği taşıyor.

KAYNAK

THE NEXT WEB, VENTUREBEA

Bu yazı senden önce 133 kez okundu.

Yorum Yap