Advertising
Mobil 27 Kasım 2016, 15:13
Ekran İşleri’nin yeni mobil TV rehberi uygulaması Komodor, 40 bin faal kullanıcıya ulaştı

Ekran İşleri’nin yeni mobil TV rehberi uygulaması Komodor, 40 bin faal kullanıcıya ulaştı

komodorda-neler-var-lifestyle

TV odaklı sosyal medya N’oluyo‘nun yapımcısı Ekran İşleri, ikinci ekran odaklı yeni uygulaması Komodor’u kısa zaman önce yayınladı. Mobil TV rehberini, N’oluyo başlıca uygulamasında ayıran Ekran İşleri, Komodor ile  izleyiciler için kullanımı basit ve her lahza seyredecek bir TV programı bulmalarına asistan olan bir kullanım sunuyor. Ekran İşleri, App Store’da yayınlandığı birincil 15 günde 40 bin etkin kullanıcıya ulaşan Komodor’u Orta Doğu pazarına da açmayı planlıyor.

Bir süredir App Store’da ayrı kategorilerde öne çıkanlar arasında dikkatinizi çekmeyi başardıysa, Komodor uygulamasıyla olasılıkla tanışmışsınızdır. Bilinen olmayanlar için, mobil TV rehberi uygulaması, kullanıcı deneyimi öncelikli olması ve proaktif özellikleriyle benzerlerinden ayrışıyor. tek tek kanalları ziyarete gitmek yerine, Komodor’u açıp, hangi TV kanalında hangi programın yayında olduğunu görebiliyorsunuz. Bunun için süre tablosunu kaydırmanıza da gerek kalmıyor, tatbik otomatikman reel zamanlı yayınlama bilgilerini telefonunuzun ekranına getiriyor.

komodor

Komodor’un bir diğer kullanışlı özelliği, yayınları takip edebilme ve dilediğiniz yayına bildirim ekleme özelliği. Kullanıcıların bu sayede izlemek istedikleri programları kaçırmamasını karşılayan Komodor, gelişmiş filtreleme sistemiyle her lahza izleyecek bir şey bulunmasına muavin oluyor. TV’yi tesadüfen bir saatte yalnızca vakit dinmek için açan kullanıcıları da baki zapping yapma döngüsünden kurtarıyor dilekçe.

Yapımcısı Ekran İşleri, Komodor ile, N’oluyo’da olduğu gibi yapımcı, kanal, dijital yayıncı, VOD sistemleri ve içerik sahipleri ile stratejik ortaklıklar kurmayı ve kullanıcılarını içeriklere dosdoğru yönlendirebilmeyi amaçlıyor. Bugün yalnızca iPhone için yayınlanan Komodor’un 2016 bitmeden çabucak Android versiyonun da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ekran İşleri, Türkiye’nin dizi ihracatında başlıca pazarlarından biri olan Ortadoğu’ya açılarak “Ortadoğu’nun TV rehberi” haline getirmeyi planlıyor Komodor’u. Komodor’un N’oluyo esas uygulamasından ayrılmasındaki ana motivasyonlardan biri de bu. Sade, basit ve elverişli bir ürünün yurt dışı açılımına da tezgâhtar olmasını umuyor Ekran İşleri.

Bu yazı senden önce 128 kez okundu.

Yorum Yap